Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна поліпшила позиції в рейтингу Doing Business - 2014

29 жовтня 2013, 14:43
640
3
Автор:
Реклама

Тимчасові витрати на дотримання вимог податкового законодавства скоротилися на 101 годині Якщо минулого року платник податків витрачав на податкові процедури 492 години в рік, то за станом на 1 червня 2013 р. - 390. Такі дані містяться в щорічному дослідженні легкості ведення бізнесу Doing Business - 2014, обнародуваному Всесвітнім банком сьогодні, 29 жовтня.

Експерти Всесвітнього банку відмітили, що скорочення часу стало можливим за рахунок спрощення декларацій для сплати ПДВ і ЕСВ, а також вдосконалення системи електронної звітності. За оцінками дослідження, за рік податкова ставка в Україні знизилася з 55,4 % до 54,9 %кількість платежів залишилася на рівні минулого року - 28.

Крім того, експерти Всесвітнього банку відмітили поліпшення митного адміністрування у Україні після введення нового Митного кодексу. У дослідженні вказується, що Україна зробила міжнародну торгівлю простіше за рахунок швидшого оформлення митних декларацій і зменшення кількості фізичних оглядів товарів. Зокрема, час, необхідний для імпорту товарів в Україну, скорочений з 33 до 28 днів, експорту - з 30 до 29 днів. Для оформлення експорту потрібно 6 документів, імпорту - 8 документів.

Всього позиції України виросли у світовому рейтингу на 25 пунктів. Якщо в торішньому звіті наша країна зайняла 137 місце серед 185 досліджуваних країн, то цього року - 112 -е місце серед 189 учасників рейтингу.

За словами Міністра, подальші зусилля Міністерства прибутків і зборів будуть спрямовані на поглиблення "дебюрократизации". Зокрема, планується подальше спрощення декларації на прибуток, спрощення процедури подачі декларації по ПДВ, подальше зближення бухгалтерського і податкового обліку, розвиток електронних сервісів. Вже з наступного року у платників не буде необхідності отримувати свідоцтво ПДВ і єдиного податку, що також спростить ведення бізнесу.

Також в планах Міністерства робота над зменшенням кількості періодів сплати ЕСВ і створення умов для переходу до сплати 1 раз на місяць (зараз - 2), надання персоніфікованого даних по ЕСВ 1 раз на рік, а не щомісячно, як зараз. Вже впроваджена можливість електронної звітності по ЕСВ, тепер Міністерство направляє зусилля на популяризацію цієї форми звітності серед платників.

У митній сфері Міністерство орієнтується на автоматизацію усіх процесів на митниці, підвищення ефективності системи аналізу ризиків, зниження впливу людського чинника, скорочення часу підготовки дозвільних документів (також читайте: На ТС, що перевозять вантаж через територію України, встановлять замки з функцією GPS - GSM навігації).

За інформацією Миндоходов.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини