Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роз'яснено, як сплачується ЕСВ фізособами, що здійснюють незалежну професійну діяльність

29 жовтня 2013, 10:37
573
2
Автор:
Реклама

Миндоходов в роз'ясненні від 24.10.2013 р. нагадує, що перелік платників єдиного внеску міститься в ст. 4 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

При цьому Порядок нарахування, числення і сплати єдиного внеску визначений в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Так, відповідно до разд. III Інструкції базою для нарахування єдиного внеску являються суми:

- нарахованої заробітної плати по видах виплат, що включають основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, визначувані згідно із Законом "Про оплату праці";

- винагород фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) по цивільно-правових договорах;

- грошового забезпечення, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, здійснюваної за рахунок засобів працедавця, і посібника з тимчасової непрацездатності;

- посібники або компенсації відповідно до законодавства.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, тобто максимальної суми доходу застрахованої особи, рівної сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку налічується єдиний внесок - 19499 грн. (1147 х 17).

Єдиний внесок нараховується на суми, не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що сплачуються відповідно до закону з вказаних сум, і на суми змісту, здійснюваного по договорах позики, придбання товарів і виплат на інші цілі за дорученням одержувача. Крім того, відмічено, що Переліком № 1170 визначені види виплат, на які не нараховується єдиний внесок.

Фізособи-підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування, і особи, що забезпечують себе роботою самостійно, займаються незалежною професійною діяльністю (науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, що здійснюють релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність) і одержуючі дохід безпосередньо від цієї діяльності, сплачують єдиний внесок у розмірі 34,7 % суми доходу (прибули), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню на прибутки фізосіб, і суми доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізосіб-підприємців, що беруть участь в здійсненні ними підприємницькій діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, в якому отриманий дохід (прибуток).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини