Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Деякі питання по виплаті роялті роз'яснила держслужба інтелектуальної власності

29 жовтня 2013, 10:02
575
6
Автор:
Реклама

У зв'язку з численними зверненнями суб'єктів господарської діяльності за поданням роз'яснень з питань виплати роялті за використання об'єктів авторського права і суміжних прав суб'єктів авторського права і суміжних прав держслужба інтелектуальної власності України надала відповідне роз'яснення.

Відповідно до ст. 45 Закону "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон) суб'єкти авторського права і суміжних прав можуть управляти своїми правами:

а) особисто.

Згідно ч. 3 ст. 426 ГК використання об'єкту права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, що має виняткове право дозволяти використання об'єкту права інтелектуальної власності, окрім випадків правомірного використання без такого дозволу, передбачених цим Кодексом і іншим законом.

б) через свого повіреного.

Відповідно до ст. 46 Закону управління майновими правами через повіреного здійснюється на підставі ув'язненого з ним договори - доручення.

в) через організації колективного управління.

Частиною 3 ст. 48 Закону повноваження на колективне управління майновими правами передаються організаціям колективного управління авторами і іншими суб'єктами авторського права і (чи) суміжних прав на основі договорів, ув'язнених у письмовій формі. Згідно ч. 5 ст. 48 Закону на основі отриманих повноважень організації колективного управління надають будь-яким особам шляхом укладення з ними договорів невиняткові права на використання об'єктів авторського права і (чи) суміжних прав.

Враховуючи вказане варто відмітити, що законодавство не обмежує суб'єктів господарської діяльності в можливих варіантах отримання дозволу на відповідний вид комерційного використання об'єктів авторського права і (чи) суміжних прав.

Проте ст. 43 Закони передбачено, що без згоди виробників фонограм (відеограм), фонограми (відеограми) яких опубліковані для використання з комерційною метою, і виконавців, виконання яких зафіксовані в цих фонограмах (відеограмах), але з виплатою винагороди, наступне пряме або опосередковане комерційне використання фонограм і відеограм і їх екземплярів:

а) публічне виконання фонограми або її екземпляра або публічна демонстрація відеограми або її екземпляра;

б) публічне сповіщення виконання, зафіксованого у фонограмі або відеограмі і їх екземплярах, в ефірі;

в) публічне сповіщення виконання, зафіксованого у фонограмі або відеограмі і їх екземплярах, по дротах (через кабель).

Збір винагороди за використання фонограм (відеограм), вказаних в ч. 1 цієї статті, і контроль за їх правомірним використанням здійснюються визначеними Установою уповноваженими організаціями колективного управління.

Отже, якщо використання з комерційною метою фонограм (відеограм) і (чи) виконання, які зафіксовані в цих фонограмах (відеограмах), здійснюється суб'єктом господарської діяльності на підставі дозволу, отриманого безпосередньо у суб'єктів, вказаних в ст. 45 Закону, у тому числі виробників фонограм (відеограм) і виконавців, то виплата винагороди за таке використання здійснюється на підставі договоруув'язненого з ними.

Якщо використання з комерційною метою фонограм (відеограм) і (чи) виконання, які зафіксовані в цих фонограмах (відеограмах), здійснюється суб'єктом господарської діяльності без дозволу, отриманого безпосередньо у суб'єктів, вказаних в ст. 45 Закону, у тому числі виробників фонограм (відеограм) і виконавців, то виплата винагороди за таке використання здійснюється певною Установою уповноваженої організації колективного управління.

За інформацією Держслужба з питань інтелектуальної власності.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини