З метою забезпечення належного виконання посадовцями Державної пограничної служби України законодавства при здійсненні виробництва у справах про адміністративні правопорушення МВС наказом від 18.09.2013 р. № 898 затвердив Інструкцію по оформленню посадовцями Служби матеріалів справ про адміністративні правопорушення.
Так, передбачено, що по кожному факту здійснення адміністративного правопорушення, протидія якому законом віднесено до компетенції Держприкордонслужби, складається протокол про адміністративне правопорушення.
Складати протоколи про адміністративні правопорушення і адміністративні затримання мають право усі військовослужбовці і працівники Держприкордонслужбищо безпосередньо виконують завдання по охороні державного кордону України.
Від імені Держприкордонслужби розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
- начальники органів охорони державного кордону і морської охорони і їх заступники;
- керівники підрозділів органів охорони державного кордону і морської охорони, що безпосередньо виконують завдання по охороні державного кордону України.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, уповноважені посадовці приймають рішення у справі, яке оформляється постановами про накладення адміністративного стягнення і про закриття справи про адміністративне правопорушення. Постанова про закриття справи про адміністративне правопорушення приймається за наявності обставин, передбачених ст. 247 КУоАП.
Копія постанови впродовж 3-х днів вручається або посилається поштою особі, відносно якої воно винесене. Штраф, накладений за здійснення адміністративного правопорушення, оплачується правопорушником до установи банку України не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Наказ набуває чинності з дня його офіційної публікації. З набуттям чинності наказу № 898 припиняє дію попередній наказ Адміністрації Державної пограничної служби від 02.03.2006 р. № 167.
Нагадаємо, ВР внесла зміни в КоАП і дозволила замінювати штрафом громадські і виправні роботи.