Регіонал Олександр Фельдман зареєстрував законопроект № 3462 відносно запобігання зловживанню відносно об'єктів інтелектуальної власності, створених за державні кошти.
Проектом пропонується доповнити ч. 2 ст. 430 Цивільного кодексу двома абзацами наступного змісту. Встановлюється, що якщо за договором майнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений за замовленням органу держвлади або суб'єкта господарювання, який знаходиться у сфері його управління, належать творцеві, замовник має право використовувати цей об'єкт для власних потреб на умовах безкоштовній невинятковій ліцензії впродовж терміну дії майнового права інтелектуальної власності.
Якщо ж такі майнові права інтелектуальної власності належать творцеві цього об'єкту і замовникові спільно, замовник має право надати безкоштовну невиняткову ліцензію на використання такого об'єкту для державних потреб, повідомивши про це автора.
Невиняткова ліцензія не унеможливлює використання ліцензіаром об'єкту права інтелектуальної власності в сфері, яка обмежена цією ліцензією, і видачі їм іншим особам ліцензій на використання цього об'єкту у вказаній сфері (ч. 3 ст. 1108 Цивільного кодексу України).
Передбачається, що положення закону застосовуються до тих прав і обов'язків, які виникли або продовжують існувати після набуття чинності його.
Діюча редакція ст. 430 ГК встановлює, що майнові права інтелектуальної власності на об'єкт, створений за замовленням, належать творцеві цього об'єкту і замовникові спільно, якщо інше не встановлене договором. Наприклад, при створенні об'єкту інтелектуальної власності за замовленням органу держвлади договором може бути встановлено, що майнові права інтелектуальної власності належать виключно виконавцеві. Як наслідок держорган вимушений платити за використання об'єкту інтелектуальної власності за створення якого він вже і так заплатив.