8-9 октября - конференция "Земельные отношения 2019-2020. Запуск земельной реформы. Открытие рынка земли. Новые изменения в земельном законодательстве. Приобретение, защита, прекращение прав на землю. Плата за землю"

8.10.2019, 10:39
529
0

Земли промышленности. Агроизменения: паи, "шахматка", массивы. Аренда (субаренда). Регистрация. Всеукраинская НГО. Плата за землю
Земли промышленности. Агроизменения: паи, "шахматка", массивы. Аренда (субаренда). Регистрация. Всеукраинская НГО. Плата за землю

ТОВ «Кортекс» запрошує 8-9 жовтня в м. Київ на конференцію «Земельні відносини в 2019-2020р. Запуск земельної реформи. Відкриття ринку землі. Нові зміни в земельному законодавстві. Набуття, захист, припинення прав на землю. Землі промисловості. АГРОзміни: паї, «шахматка», масиви. Оренда (суборенда). Реєстрація. Всеукраїнська НГО. Плата за землю».

Реєстрація триває. Залишайте заявку >>>

Спікери:

Мартинюк О. А. - заступник Директора Департаменту приватного права Міністерства юстиції, екс-керівник підрозділу Держгеокадастру, експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності та ДЗК, експерт-тренер курсу для суддів Національної школи суддів.

Лівіцька А. І. - радник ЮФ "Астерс", юрист року в Україні у сфері видобування корисних копалин - Finance Monthly Global Awards 2017, рекомендований експерт з сільського господарства та земельного права, дослідження "Вибір клієнта" Юридична газета 2017, рекомендований експерт з нерухомості, будівництва, земельного права - Юридична Практика 2015, рекомендований експерт з нерухомості та будівництва - The Legal 500: EMEA 2011-2014.

Кобилянський В. А. - адвокат, партнер Crowe LF Ukraine, один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельних правовідносин, один з авторів Земельного кодексу.

Ручко А. М. - партнер МЮФ «ALEXANDROV&PARTNERS». Визнаний адвокатом року в сфері земельного права (церемонія ААУ 10 жовтня 2018р.).

Близнюк П. М. - експерт в сфері землеустрою та земельного права ДУ "Інститут охорони ґрунтів України". Екс-заступник керівника обласного Держземагенства.

Програма:

ЗМІНИ В ЗЕМЕЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ. ЗАПУСК ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ.

1. Запуск земельної реформи.

· Що планує зробити Кабмін до запуску земельної реформи. Як будуть працювати бюджетні програми підтримки українських фермерів.

· Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення: що треба зробити вже сьогодні. Мораторій в рішеннях Верховного Суду. Чи можливе відшкодування збитків у зв'язку з порушеннями прав людини (перспективи звернення до ЄСПЛ). Рішення ЄСПЛ: мораторій порушує права людини.

· Масове розірвання договорів оренди. Викуп чи перекуп землі.

· Малі та середні фермерські господарства - найбільша зона ризику.

· Переважне право на придбання землі. Які умови необхідно передбачити в договорі оренди.

2. Ринок землі: як все буде.

· Продаж земель: через електронні земельні аукціони. Земельні торги.

· Як буде визначатись вартість землі після відміни мораторію.

· Хто зможе купити земельну ділянку.

· Скільки землі можна придбати. Обмеження у концентрації землі.

· Право постійного користування: переоформити до 1 січня 2021 року.

3. Фактичне землекористування

· Право на оренду польових доріг, полезахисні лісосмуги, "шахматка". Меліоровані землі. Нове правове регулювання.

· Як трактувати положення щодо строку оренди (min 7 років, max. 7 років, чи тільки 7 років?).

· Можливості використання польових доріг для вирощування сільськогосподарської продукції. Чи можна їх розорювати та на яких умовах.

· Вирішення проблеми "шахматки" на полі: як законно оформити обмін земельними ділянками.

4. Масив земель сільськогосподарського призначення.

· Процедура обміну орендованих земель для створення єдиних масивів: істотні умови, строк, нормативна грошова оцінка (НГО), врахування переважного права оренди.

· Міна приватних земель на державні/комунальні.

· Обмін правами суборенди з 1.01.2019.

· Примусова міна земельними ділянками.

· Можлива компенсація майнової шкоди.

· Внесення в ДЗК відомостей про масив земельних ділянок сільськогосподарського призначення та державна реєстрація земельних ділянок що входять до такого масиву.

· Обмін земельними ділянками, виділеними в натурі власникам земельних часток (паїв).

5. Інвентаризація масиву земель с/г призначення та її проведення.

6. Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки. Нові поняття. Порядок оформлення використання.

7. Новий порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна. Створення Реєстру об'єктів нерухомого майна. Відомості про об'єкти нерухомого майна за результатами технічної інвентаризації.

8. Відумерла спадщина.

· Визнання спадщини відумерлою: потрібно чи ні. Хто має право орендувати землі померлих та на яких умовах.

· Робота із спадкоємцями: які зміни та що робити з орендною платою та внесення змін в договір.

9. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.

10. Всеукраїнська НГО с/г земель.

· НГО земельної ділянки як база оподаткування. Зміни порядку проведення НГО. Чи потрібно замовляти НГО самостійно? Отримання витягу про розмір НГО. Коли потрібно отримувати новий витяг з НГО? Коли його подавати в податкову? Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки без НГО.

· Землеустрій в 2019р. Нові законодавчі зміни.

ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) ЗЕМЛІ.

· Оренда земельної ділянки: можливості, заборони, обмеження.

· Умови договору та вимоги до суборенди земельної ділянки. Строк суборенди. Що відбувається із суборендою у разі припинення договору оренди земельної ділянки. Чи потрібна згода власника. Чи може плата за суборенду бути більшою ніж орендна плата. Чи можна оформити суборенду на частину земельної ділянки.

· Реєстрація права оренди, договору оренди землі: процедурні моменти.

· Перехід права оренди при переході права власності при будівництві. Яким чином це реалізується на практиці.

· Реалізація переважного права оренди.

· Оренда земель різного цільового призначення. Практичні і проблемні питання.

· Надання земельних ділянок у спільну оренду.

· Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на земельну ділянку. Реєстрація обтяжень.

· Оренда паїв та невитребуваних паїв. Обов'язкові умови договору. Реєстрація.

· Право продажу оренди земель с/г призначення і його реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.

· Орендна плата за землю: встановлення та зміна (в т.ч. в односторонньому порядку). Розмір та форми орендної плати. Особливості сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності. Індексація НГО і індексація орендної плати за землю - як уникнути подвійної індексації. Зміна розмірів орендної плати: умови та порядок. Відповідальність за несплату орендної плати за землю.

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ. Ризики невідповідності та шляхи захисту.

· Основні умови договору оренди землі. Що залишити а що виключити з договору оренди: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування, розмір земельної ділянки), строк договору оренди землі, орендна плата із зазначенням розміру, індексації, способи та умови розрахунків, порядок внесення, порядок перегляду орендної плати, відповідальність за несплату. Як діяти в зв'язку з відміною істотних умов та обов'язкових додатків. Виключені обов'язкові додатки, але обмеження/обтяження на земельну ділянку вказати обов'язково! Чи можна не підписувати акт приймання-передачі.

· Строк дії договору оренди землі. Строк договору чи термін дії: в чому різниця. Нова позиція Верховного Суду. Як обійти мінімальний строк оренди для земель с/г призначення. Чи можна сіяти якщо договір закінчується до моменту збору урожаю: ризики та наслідки. Передача в оренду с/г угідь у межах гірничого відводу.

· Орендна плата за землю. Встановлення та порядок зміни орендної плати за землю в т.ч. в односторонньому порядку. Як правильно зазначити суму орендної плати за землю в договорі(сума, відсоток від нормативної грошової оцінки, сума + відсоток від нормативної грошової оцінки). Форми і порядок виплати орендної плати. Можливість зібрати урожай (строк договору закінчився) .

· Внесення змін до договору оренди землі. Заміна сторони договору оренди.

· Реалізація права на поновлення договору оренди. «Мовчазна» згода. Автоматичне поновлення. Алгоритм дій для реалізації переважного права. Як захистити права орендаря у разі порушення орендодавцем переважного права.

· Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку.

РЕЄСТРАЦІЯ ДІЛЯНОК в ДЗК.

1. Порядок ведення ДЗК: зміни які набули чинності 19 березня 2019.

· Нові вимоги до рішення про відмову у внесенні даних про земельну ділянку в ДЗК.

· Внесення даних в ДЗК про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського (с/г) призначення.

· Як можна оновити інформацію про власників і користувачів земельних ділянок в ДЗК, яка надійшла некоректно з Державного реєстру речових прав.

· Скасування (поновлення) записів в Поземельній книзі на підставі рішення суду.

2. Скасування державної реєстрації земельної ділянки в ДЗК.

· Підстави скасування реєстрації земельної ділянки.

· Перенесення земельної ділянки в архів.

· Чи можливо поновити дані про скасовану земельну ділянку?

3. Виправлення помилок в ДЗК. Як внести зміни в ДЗК.

· Накладки земельних ділянок в кадастрі. Невідповідність площі. Помилки в документах на земельну ділянку. Що робити?

· Наслідки невідповідності інформації в правовстановлюючому документі інформації в ДЗК. Яка інформація має пріоритет під час реєстрації?

· Технічні помилки у відомостях про земельну ділянку. Помилки місця розташування, в координатах.

· Що означає «архівна земельна ділянка»? Чи можливо дістати земельну ділянку з архіву?

· Кадастровий номер. Відсутність кадастрового номеру - наслідки. Помилки в кадастровому номері та їх виправлення.

4. Державна реєстрація земельної ділянки.

· Перенесення інформації з Державного реєстру земель, який вівся до 2013 року. Які проблеми?

· Внесення та реєстрація земельної ділянки. Документи, на підставі яких вноситься чи реєструється земельна ділянка в ДЗК.

· Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці.

· Поділ земельної ділянки та об'єднання земельних ділянок. Внесення відомостей до ДЗК у разі поділу чи об'єднання ділянок.

· Внесення інформації про обмеження використання земельної ділянки (землі) в ДЗК.

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ РЕЧОВИХ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ.

· Автоматичний обмін даними між Держреєстром прав та ДЗК. Неможливість реєстрації подвійних договорів оренди.

· Автоматичний обмін даними між Держреєстром прав та Реєстром судових рішень.

· Реєстрація права оренди на земельні ділянки державної та комунальної власності: пролонгація договорів оренди, внесення змін.

· Реєстрація прав на землю на підставі договору, на підставі свідоцтва про спадщину, переоформлення прав на земельну ділянку при відумерлій спадщині.

· Реєстрація договору суперфіцію та договору емфітевзису. Відчуження таких прав.

· Припинення права власності та оренди земельної ділянки: правові підстави реєстрації.

· Реєстрація прав у разі поділу, виділу, об'єднання. Правові наслідки оренди земельної ділянки після її поділу. Чи зберігається право користування(оренда) після поділу земельної ділянки.

· Внесення інформації про ціну (вартість) земельної ділянки в Реєстр прав.

· Внесення інформації про орендну плату за користування земельною ділянкою.

ДОГОВІРНІ АЛЬТЕРНАТИВИ ОРЕНДІ ЗЕМЛІ, В Т.Ч. В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ГАЛУЗЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ. Можливість і доцільність укладення інших договорів користування землею (локальна практика). Сервітут. Порядок набуття прав земельного сервітуту. Зразки договорів сервітуту (локальна практика). Чому потрібно використовувати два Кодекси, маневри та можливості сервітуту. Суперфіцій. Договір суперфіцію. Зразки договору суперфіцію(локальна практика). Важливо: сторони, строк договору суперфіцію, П+О, оплата, реєстрація. Як не втратити суперфіцій, доказова база(локальна практика). Припинення суперфіцію. Емфітевзис. Договір емфітевзису: його можливості для структурування угод з «агрогравцями». Угода щодо користування землею (ст. 97 Земельного кодексу України). Проведення розвідувальних робіт. Вимоги до угоди. Проблемні питання, розмір оплати, включаючи збитки та нецільове використання земель. Інвестиційний договір. Договір про спільну діяльність. Договір компенсації за користування земельною ділянкою - коли їм користуватись, можливості уникнути відповідальності: варіанти договірних конструкцій.

АГРАРНЕ РЕЙДЕРСТВО. БЕЗПЕКА ВОЛОДІННЯ АГРАРНИМ БІЗНЕСОМ.

ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬ. Особливості по деяких категоріях земель.

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ. Ризики дозволених операцій. ОПЕРАЦІЇ З ЗЕМЕЛЬНИМИ ПАЯМИ.

ЗЕМЛІ СПЕЦПРИЗНАЧЕННЯ. Особливості набуття прав на землі транспорту, зв'язку, енергетики, промисловості. Питання використання землі для розвідки та видобутку корисних копалин.

ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ(АУКЦІОНИ).

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ: ВІД НАРАХУВАННЯ ДО СПЛАТИ. ВСЕУКРАЇНСЬКА НГО.

ЗЕМЕЛЬНІ СПОРИ. НОВА СУДОВА ПРАКТИКА ВЕРХОВНОГО СУДУ.

Детальна програма та реєстрація тут >>>


Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту