П'ятого липня, у приміщенні Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України відбувся Всеукраїнський семінар-нарада на тему: "Сучасні підходи до професійної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для зварювального виробництва на базі Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона Національної Академії наук України" за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника та Президента Національної академії наук України Бориса Патона.
У нараді також взяли участь представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Адміністрації Президента України, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Державного центру зайнятості України, Конфедерації роботодавців України та ін.
За словами Дмитра Табачника в Україні професії для зварювального виробництва є найзатребуванішими на ринку праці. «Сьогодні зварників готують більше 450 державних професійно-технічних навчальних закладів, якими щорічно на ринок праці випускається близько 38 тис. кваліфікованих робітників за 9 професіями галузі зварювання. За результатами здійсненого моніторингу у м. Києві саме випускники професійно-технічних училищ за цими професіями мають стовідсоткове працевлаштування. Відповідно, ринок праці сприймає ці професії і потребує нових кадрів», - зазначив Міністр.
Дмитро Табачник також розповів про «нову сторінку» більш тісної співпраці з національною Радою роботодавців та Конфедерацією роботодавців щодо підготовки і створення нових освітніх стандартів, які будуть базуватися на професійних стандартах відповідно до європейського ринку праці.
За словами Міністра, МОНмолодьспорт здійснює постійну робота з оновлення змісту навчання відповідно до потреб економіки шляхом розроблення освітніх стандартів.
"На даний час затверджено 18 державних стандартів професійно-технічної освіти, основаних на компетенціях, з професій, що користуються попитом на ринку праці. У розробленні зазначених стандартів брали активну участь роботодавці, і саме роботодавці визначили кваліфікаційні вимоги до кожної професії. На стадії розроблення перебувають 20 проектів державних стандартів за професіями, що є актуальними на ринку праці. З вересня поточного року ми почнемо їх апробацію у професійно-технічних навчальних закладах. Крім того, розроблено експериментальні навчальні плани та програми за модульною технологією ще для 22 професій сфери послуг, торгівлі, туризму, громадського харчування, ресторанно-готельного сервісу. На сьогодні зазначені програми впроваджуються у професійно-технічних навчальних закладах Автономної Республіки Крим, Львівської, Івано-Франківської, Одеської, Запорізької областей та м. Києва"., - повідомив Дмитро Табачник.