Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Парламенті виступають проти скасування мораторію на експорт лісу

2 декабря 2016, 15:05
1253
0
Автор:
Реклама

Парламентарі чітко заявили про готовність відстоювати збереження тимчасової заборони на експорт необробленої деревини, попри нещодавню заяву президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера щодо наміру українського Президента у найближчі тижні скасувати мораторій в обмін на черговий транш кредиту МВФ. Про це стало відомо за результатами парламентського круглого столу «Мораторій на експорт лісу: результати та перспектива», що проходив під егідою Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва.

Як поінформував голова Комітету Віктор Галасюк, за даними ДФС, за 9 місяців 2016 р., у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, завдяки дії мораторію, деревообробна промисловість продемонструвала приріст +16%, меблева +15%, паперова +5%, в той час як обсяг реалізації промислової продукції по економіці в цілому скоротився на -4% у доларах США. Експорт же оброблених лісоматеріалів виріс на +11%, що поповнило торговельний баланс країни на фоні скорочення загального товарного експорту на -9%. Податкові надходження до бюджету від підприємств вищезгаданих галузей зросли на +17% в доларовому виразі. Збільшення ж у 3 рази обсягів імпорту верстатів для обробки дерева свідчить про довіру інвесторів та є наочним випереджаючим індикатором майбутнього зростання обсягів виробництва, експорту, створення нових робочих місць, додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Відтак, зважаючи на корисність мораторію для економіки та суспільства, у законопроекта про його скасування немає жодних шансів пройти через Комітет, втім, спроби уряду внести відповідну поправку до проекту Державного бюджету з порушенням регламенту Верховної Ради не виключені. Галасюк пообіцяв тримати питання збереження мораторію на контролі.

Наскільки необгрунтованими є твердження щодо суперечності мораторію умовам Угоди з СОТ пояснив Перший заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Ємець: «Говорити про те, що порушені вимоги СОТ можна після того, як буде встановлено цей факт, чого сьогодні не відбулося. Тобто українська Сторона, яка має насправді захищати сформульовану законом позицію України, бере на себе непритаманну їй функцію - формує власну позицію всупереч інтересам нашої держави, вираженої законом, і оголошує, що ми порушили правила СОТ. Ми нічого не порушили. Це окрема думка окремих чиновників, за яку вони мають відповісти - звідки взяли і хто надав права її оголошувати. Будь-які ж спроби провести відміну мораторію поза Комітетом з питань промислової політики та підприємництва зустрінуть супротив парламентарів, оскільки грубо порушуватимуть регламент».

Загалом же Парламент має розширити та посилити дію мораторію на експорт лісу, обґрунтувавши  європейським колегам ті пункти, на підставі яких 35 країн світу ввели відповідні мораторії, - переконаний голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Юрій Дерев'янко.

Уповноважений з питань підприємництва при державній фіскальній службі Тарас Качка наголосив - наразі Україна опинилась перед негативним вибором - підтримувати відносини з ЄС в нормальній площині чи зберігати мораторій. За його словами, заяви про створення мораторієм сприятливих умов для виробників в Україні є «подразнюючим» фактором для торговельного партнера, як і саме використання експортних обмежень для захисту національного виробника. Відтак, найоптимальнішим варіантом вважає пошук альтернативи мораторію разом з реформою внутрішнього ринку.

Загалом, народні депутати України, виробники та експерти домовилися продовжувати боротися за збереження мораторію, а також запланували у найближчих тижнів розробити законопроект про ринок лісу, що буде спрямований на забезпечення прозорості та конкурентності ринку деревини для збалансування інтересів держави, лісгоспів, виробників та кінцевих споживачів.

Оставьте комментарий
Войдите чтобы оставить комментарий
Войти

Похожие новости