Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

30-31 октября - семинар "Строительство в 2019-2020. Новый ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планирование и застройка территорий". Изменения в проектировании, экспертизе, эксплуатации. Автоматизация разрешительных процедур"

30.10.2019, 11:14
557
0

Как избежать проблем с ГАБИ. Авторское право в строительстве. Строительство, реконструкция и перепланировка: юридические аспекты. Строительное право в решениях Верховного Суда.
Как избежать проблем с ГАБИ. Авторское право в строительстве. Строительство, реконструкция и перепланировка: юридические аспекты. Строительное право в решениях Верховного Суда.

Компанія «Кортекс» запрошує на семінар:

«БУДІВНИЦТВО в 2019 - 2020р. Новий ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планування і забудова територій". Зміна статусу ДБН. Зміни у проектуванні, експертизі, експлуатації. Як уникнути проблем з ДАБІ. Комплексна система автоматизації дозвільних процедур в містобудуванні. Будівництво, реконструкція та перепланування: юридичні аспекти. Будівельне право в рішеннях Верховного Суду.

Формати участі:

30 жовтня (1 день), детальніше тут >>>

30-31 жовтня (2 дні), детальніше тут >>>

Спікери:

Берендєєва О. В. - в. о. директора ДП «Укрдержбудекспертиза».

Сергієнко О. В. - екс-начальник Управління дозвільних процедур ДАБІ України.

Кисіль В. В. -адвокат, партнер, керівник практики будівництва та нерухомості ЮФ "КРD-Consulting"- лідер в сфері будівництва та нерухомості в Україні в 2016р.(The LEGAL 500 EMEA-2016).. Рекомендований міжнародним юридичним рейтингом The LEGAL 500 EMEA - 2014.

Івлєва Н. П. - завідувач відділу ДП "ДЕРЖАВНИЙ НДІ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ", судовий експерт з будівельно-технічної експертизи.

Павленко Д. М. - один з найкращих експертів-практиків в сфері нерухомості, директор аналітичного центру «Правовий захист БТІ», автор численних публікацій у спеціалізованих виданнях.

Кононенко Т. Ю. - член-кореспондент Академії Будівництва України, експерт Інжинірингового Центру КНУБА, один з розробників ДСТУ.

Що будемо обговорювати:

ЗМІНИ В ПРАВОВОМУ РЕГУЛЮВАННІ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ в 2019 - 2020р.

· Новий статус ДБН. Розширення методів встановлення будівельних норм - запровадження параметричного методу.

· Впровадження електронного документообігу в містобудуванні. Створення електронного порталу суб'єктів містобудування.

· Нові будівельні норми. ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планування і забудова територій" (з 1 жовтня 2019р). Порівняльний аналіз нового ДБН з планування і забудови територій із старими будівельними нормами.

· Нові терміни і поняття. Різноманіття кольорових обмежень ("червоні лінії", "зелені лінії", "жовті лінії", "блакитні лінії"). Зона регулювання забудови. Пішохідна зона, тощо.

· Обмеження щільності і поверховості забудови. "Щільність населення" та "щільність забудови" - в чому різниця. Як розрахувати їх відсотки.

· Обмеження поверховості нової забудови - нарешті в метрах !!! Поверховість або висотність: розмежування понять.

· Розширення норм по інсоляції. Обов'язковість доступності.

· Можливість змішаної забудови у складі ділових, освітніх закладів, житла, торгівлі тощо.

· Обмеження паркування: нові вимоги до паркувальних майданчиків. Перспективи існуючих гаражів на території житлової забудови.

· Особливості застосування ДБН Б.2.2 - 12:2019 "Планування і забудова територій" органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

· Нові будівельні норми щодо безпекового облаштування доріг.

· Новий порядок присвоєння будівельних і поштових адрес (з 1 липня 2019р.). Хто присвоює адреси. Як правильно скласти назву об'єкту. Де виникає перший раз назва об'єкту будівництва. Як присвоїти адресу будівництву до початку підготовчих робіт на земельній ділянці, що не є об'єкттом просвоєння адреси (з 1 липня 2019р). Правильність написання адреси як предмет для відмови. Проблемні питання, наслідки. Місцезнаходження при реконструкції.

· Термомодернізація і сертифікація енергоефективності: аналіз законодавства що вступило в силу (в липні 2019р.)

· Розширення переліку об'єктів для отримання Дозволу на виконання будівельних робіт: тепер не тільки СС2 та СС3, а також і СС1 (з 1 липня 2019р)

· Дозвільна документація у будівництві. Отримання дозвільних документів: нові підстави відмови.

БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ в 2019р: ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ.

· Будівельна термінологія. Види будівництва та їх відмінності. Модернізація існуючого об'єкта будівництва: ремонт, реконструкція та перепланування. В чому відмінність. Неузгодженість щодо терміну "технічне переоснащення". Чи відрізняється об'єкт будівництва від об'єкту архітектури.

· Кому належить об'єкт будівництва.

· Капремонт чи поточний ремонт? Як відрізнити. Капремонт фасадів і реконструкція.

· Реконструкція - улюблена «забавка» девелопера. Чи потрібна земля. Чи потрібні МБО. Чи потрібен генплан.

· Перебудова пам'яток та об'єктів культурної спадщини: які варіанти дозволені чинним законодавством?

· Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію об'єкт реконструкції?

· В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень.

· Чи є перепланований об'єкт самочинним будівництвом.

· Винесення мереж. Договірний, дозвільний та земельно-правовий аспект.

· Пайовий внесок на розвиток інфраструктури: особливості при реконструкції та переплануванні).

· Введення в експлуатацію: остання судова практика.

· Законодавство щодо оцінки впливу на довкілля (ОВД). Дозвільний, планувальний та будівельний аспекти.

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ І ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ В БУДІВНИЦТВІ.

· Земельні проблеми будівельного майданчика.

· Ключове питання для юриста: чи можна будувати на земельній ділянці. Які титули прав на ділянку є придатними для забудови? Власність - оренда - користування - суперфіцій - сервітут. Емфітевзис?

· Земельні питання у будівництві: як вид використання та цільове призначення впливають на можливість будівництва. Позиція ВС щодо зміни виду використання або цільового призначення. Чи можна провести реконструкцію без отримання прав на землю? Обмеження дії мораторію на відведення земельних ділянок для містобудування. Без Генплану / ДПТ тепер можна відвести землю для... Все одно не можна для...

· Містобудівна документація. Містобудівна документація на місцевому рівні. Окремі види містобудівної документації. Генеральний план населеного пункту як головний вид містобудівної документації. План зонування територій. Детальний план території. Як розробляються. Проблемні моменти. Відміна містобудівного розрахунку.

· Містобудівний моніторинг і кадастр.

· Громадський контроль. Громадські слухання.

· Отримання вихідних даних. Містобудівні умови та обмеження (МБУ) для будівництва: порядок отримання; роз'яснення проблемних моментів. "Вами не виконані основні наміри забудови..." - як предмет відмови. Що таке основні наміри забудови? Як зробити містобудівне обґрунтування. Технічні умови: порядок отримання, основні проблеми. Завдання на проектування. Особливості та порядок отримання.

ПРОЕКТУВАННЯ ТА ЕКСПЕРТИЗА ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА. Наказ Мінрегіону № 45 як основне джерело конфліктів при проектуванні.

· Проектна документація та її розробка у будівництві. Вимоги до складу та змісту проектної документації. Процедура затвердження проектної документації. Внесення змін в проектну документацію. Проектна документація повторного використання.

· Чи є проект підготовчих робіт складовою проектної документації. Хто його розробляє (автор)?

· Особливості розробки проектної документації та ефективні конструктивні рішення при реалізації проектів енерго-термомодернізації.

· Експертиза проектної документації: обов'язкова та добровільна. Особливості для об'єкту будівництва - комплексу. Коли ескізний проект підлягає експертизі. Чи підлягають експертизі стадії, які схвалюються.

СЛУЖБА ЗАМОВНИКА. Електронний кабінету Замовника: більше прав чи обов'язків ? Чи потрібно "грати" з державою в "електронні ігри".

· Електронний кабінет Замовника. Рекомендації щодо його [НЕ]застосування. Чому не можна подати документи на Дозвіл через електронний кабінет. Електронна перевірка повноти Декларації про готовність.

· Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах. Авторський нагляд. Хто є автором проекту? Хто такий ГАП, ГІП. Хто є генеральним проектувальником? Обов'язковість авторства архітектора. Зміна автора проекту. Як призначається особа авторського нагляду. Оформлення повноважень для здійснення авторського нагляду. Чи може ГІП бути автором та здійснювати авторський нагляд. Проблеми передачі авторських прав Чи потрібен ГАП для промислових об'єктів.

· Хто такий Замовник? Заборона втручання Замовника в господарську діяльність Підрядника. Що може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни.

· Проблема делегування функцій Замовника та моделей управління проектом.

ДОЗВІЛЬНА І КОНТРОЛЬНА СИСТЕМА У БУДІВНИЦТВІ. ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ КОЖНОЇ ГРУПИ ОБ'ЄКТІВ. КОМПЛЕКСНА СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ ДОЗВІЛЬНИХ ПРОЦЕДУР В МІСТОБУДУВАННІ.

· Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Особливості порядку звернення. Що треба з'ясовувати кожен раз по дозвільним документам коли потрібно здійснити дозвільні дії.

· Підготовчі роботи: що до них відноситься. Процедура узгодження. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт. Підготовчі чи фактично будівельні роботи - реалії 2019р.

· Контроль достовірності даних при реєстрації декларативних та дозвільних документів. Оформлення дозвільних документів отриманих до 10.06.2017р.

· Будівельні роботи. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт. Отримання права на початок виконання будівельних робіт на об'єкти які будуються на підставі Будівельного Паспорту (СС1) - Повідомлення. На об'єкти СС2 і СС3 - Дозвіл.

· Введення об'єктів в експлуатацію. Введення об'єкта в експлуатацію для об'єктів СС2 та СС3. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти. Особливості для об'єктів що розпочались будівництвом до 10.06.2017р.

· Пайовий внесок. Відміна пайового внеску. Розмір пайового внеску та його розрахунок. Можливості звільнення від сплати пайового внеску. Питання передачі мереж забудованих за межею земельних ділянок.

КОНТРОЛЬ ТА НАГЛЯД У БУДІВНИЦТВІ. ПРАКТИКА ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК.

· Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок у будівництві.

· Практика проведення перевірок у будівництві. Повноваження інспекції. Право інспектора на вилучення конструктивних елементів: ризики учасників будівництва, можливості їх мінімізації. Хто має право заходити на перевірку крім інспекторів. Як ідентифікувати тих, хто приходить з інспекцією("залучені особи"). Як обмежити довільний доступ "контролерів" на об'єкт будівництва.

· Процесуальні терміни при здійсненні дозвільних процедур у будівництві. Проблеми розрахунку процесуальних строків. "Ваше питання вирішено позитивно, Вам відмовлено...". Як мінімізувати ризики щодо недотримання процесуальних строків.

РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА НЕРУХОМІСТЬ. Вдосконалення реєстраційних процедур. Ризики для об'єктів нерухомості. Як захистити право власності.

СИСТЕМА ДОГОВІРНИХ ВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ. Українські реалії та міжнародна практика.

· Що таке проформи контракту FIDIC з точки зору українського права. Типові проблеми застосування проформ FIDIC в Україні.

· Чому важливо знати ст. 876 ЦК України.

· Договір на проектно-вишукувальні роботи.

· Договір будівельного підряду (підряду на капітальний ремонт). Істотні умови договору підряду. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність. Контроль за виконанням договору підряду. Контроль Держпраці: особливості відображення вимог трудового законодавства в договорах підряду. Відповідальність за договором підряду. Порядок розірвання в т.ч. в односторонньому порядку. Вплив змін в проектну документацію на договір підряду.

· Регулювання договірних відносин щодо створення об'єктів архітектури. Новели статусу генпідрядника. Кому належить об'єкт будівництва і чому це важливо.

· Договір авторського нагляду.

· Управління проектом. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.

· Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Нова концепція "права очікування" інвестора. Баланс ризиків.

· Договірні відносини з технаглядом та їх особливості.

САМОВІЛЬНЕ (САМОЧИННЕ) БУДІВНИЦТВО. Проблемні об'єкти нерухомості та засоби їх виведення в правове поле.

НОВА СУДОВА ПРАКТИКА. ПРАВО НЕРУХОМОСТІ У РІШЕННЯХ ВЕРХОВНОГО СУДУ.

Прийняти участь >>>

Якщо у Вас є питання, телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми відповімо на будь-яке Ваше запитання.


Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться