Програма медичних гарантій стартує в Україні з 1 квітня 2020 року. Наразі Міністерство охорони здоров'я та Національна служба здоров'я спільно з регіонами працюють над своєчасним запуском реформи. Про це сказав Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
«Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області мали забезпечити автономізацію та комп'ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня», - сказав Олексій Гончарук.
За словами Прем'єр-міністра, якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір з таким закладом - лікарня не отримає фінансування. У такому випадку гроші на утримання медзакладу виділятиме місцева влада.
На сьогодні вже автономізовано 97 % закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.
Що включає Програма медичних гарантій?
У 2020 році впроваджується гарантований пакет медичних послуг, що включає:
- первинну допомогу;
- екстрену;
- амбулаторно-поліклінічну - це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
- стаціонарну;
- паліативну медичну допомогу - обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
- медичну реабілітацію;
- медичну допомогу у зв'язку з пологами;
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188572_78-lkarskikh-preparatv-mozhna-otrimati-bezkoshtovno |
- реімбурсацію лікарських засобів ("Доступні ліки").
Усі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців, вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.
Перевірити медзаклад, до якого ви має намір звертатися по допомогу, на благонадійність можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.
Вам може бути цікаво:
Як обрати лікаря первинної медичної допомоги?
Українців збираються з квітня перевести на електронні лікарняні