Кабмін визначився з порядком формування ціни за здійснення Держпродспоживслужбою окремих заходів контролю якості та безпечності харчових продуктів. Відповідна постанова № 148 прийнята 27 лютого.
Платність деяких перевірок на ринку харчової продукції передбачена Законом «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».
Згідно із затвердженим постановою Порядком, при визначенні розміру плати за здійснення заходу контролю враховуватимуться:
- прямі витрати на оплату праці працівників, які здійснюють такі заходи;
- прямі матеріальні витрати, які безпосередньо пов'язані із перевіркою;
- інші прямі витрати, які безпосередньо пов'язані із здійсненням заходів держконтролю;
- постійні витрати, які розподіляються між об'єктами витрат з використанням розподілу видатків.
На основі затвердженого Порядку також визначатимуть вартість лабораторних досліджень (випробувань) відібраних зразків, що проводяться в рамках заходу державного контролю в уповноважених лабораторіях.
Розраховувати вартість заходів буде Мінагрополітики разом з Мінфіном.
Калькуляції розміру плати щороку оприлюднюватимуть на офіційному веб-сайті Мінагрополітики та розміщуватимуть на інформаційних стендах територіальних органів Держпродспоживслужби та установ, що належать до сфери її управління.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 64 Закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» за рахунок операторів ринку фінансуються:
1) держконтроль вантажів, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, у тому числі з метою транзиту, чи вивозяться (пересилаються) з неї (крім планових заходів);
2) передзабійний та післязабійний огляд;
3) позапланові перевірки операторів ринку, окрім тих що проводяться:
- за зверненням фізичної особи про порушення її законних прав, якщо такі порушення перевіркою підтверджені не були;
- на підставі обґрунтованої підозри щодо невідповідності діяльності оператора ринку вимогам законодавства про харчові продукти, якщо в результаті заходу така невідповідність не була підтверджена.
Постанова набере чинності з дня опублікування.
Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс «Мистецтво оборони» Інформаційно-правових систем «ЛІГА:ЗАКОН».