Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Домашніх кривдників почнуть перевиховувати

Реклама

Визначено комплекс заходів, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника, формування неагресивної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до власних вчинків та їхніх наслідків, до виконання батьківських обов'язків, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов'язки жінок і чоловіків.

Типова програма для кривдників затверджена наказом Мінсоцполітики № 1434, який набув чинності сьогодні, 28 грудня.

Нагадаємо, організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у цій сфері визначені Законом "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Програма спрямована на сприяння засвоєнню кривдниками моделі сімейного життя на засадах гендерної рівності, взаєморозуміння, взаємоповаги і дотримання прав усіх членів родини. Крім того, кривдник має оволодіти навичками безконфліктного спілкування і ефективної комунікації.

Кривдник може пройти програму за власною ініціативою та за рішенням суду. Строк навчання: від трьох місяців до року. У програмі може взяти участь особа, яка належить до групи ризику щодо вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Типову програму розроблено на засадах когнітивної психології, що дозволяє корегувати поведінку домашнього кривдника та формувати в нього гуманістичні цінності.

Робота із кривдником спрямовується на зміну дезадаптивних переконань особи, корекцію когнітивних помилок, зміну дисфункціональної поведінки завдяки усвідомленню особою впливу думок на емоції та поведінку людини, через розвиток здатності людини виявляти та усвідомлювати свої негативні автоматичні думки, керувати ними, розуміти їх наслідки, виявляти свої когнітивні помилки і долати їх.

Програма складається з діагностування, яке проводять лікарі-психіатри (в цілому займає 6 год.), індивідуальної роботи (входить мотиваційна бесіда) тривалістю 14 год 30 хв, 30 год триває групова робота. Заняття проходять не рідше ніж раз на тиждень.

Програма реалізується практичними психологами, психотерапевтами, психіатрами, які пройшли спеціальну підготовку, перепідготовку, курси підвищення кваліфікації та представляють суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Після проходження програми кривдник має оволодіти такими навичками:

- визначати незадоволені власні потреби, які викликають агресію та прояви гніву, та шляхи задоволення потреб ненасильницькими засобами;

- розпізнавати спускові механізми вияву агресії та усвідомлювати власні почуття й почуття інших людей у ситуації конфлікту;

- контролювати прояви гніву та агресії щодо інших людей;

- аналізувати власні дії в ситуації домашнього насильства, насильства за ознакою статі та визначати свої власні можливості на шляху до життя без насильства;

- розуміти свої власні кордони та кордони інших людей (фізичні та психологічні межі, які визначають діапазон і силу власних дій, а також сприйнятливість до дій навколишнього середовища);

- будувати безконфліктне спілкування, ефективну комунікацію із членами сім'ї та оточенням на основі взаєморозуміння і взаємоповаги;

- визначати перспективні цілі та формувати життєві плани, реалізовувати власні плани соціально прийнятним шляхом.

 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини