Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВСУ висловився про право власності на знову створене майно

19 квітня 2016, 09:02
2172
0
Автор:
Реклама

Веровный Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 30 березня 2016 року розглянув справу 6-265цс16 про визнання договору купівлі-продажу недійсним, витребуванні майна.

При розгляді була сформована наступна правова позиція.

Витребування майна шляхом віндікації застосовується до стосунків речово-правового характеру, зокрема, якщо між власником і власником майна немає договірних стосунків і майно знаходиться у власника не на підставі ув'язненого з власником договору.

Відповідно до статті 388 ГК, якщо майно за відшкодувальним договором придбане у особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати, власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно вибуло з володіння власника не по їх волі іншим шляхом.

Відповідно до статті 876 ГК власником об'єкту будівництва або результату інших будівельних робіт є замовник, якщо інше не передбачене договором.

Згідно із статтею 331 ГК право власності на знову створене майно і об'єкти незавершеного будівництва реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію права на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкту нерухомого майна.

Системний аналіз правових норм дає можливість зробити висновок, що стаття 876 ГК відносно визначення замовника власником об'єкту будівництва застосовується тільки у взаємозв'язку із статтею 331 справжнього Кодексу про обов'язкову наявність права власності або права користування земельною ділянкою, на якій знаходиться нерухоме майно. У інших випадках відповідно до статті 376 ГК такі об'єкти будівництва і інше нерухоме майно вважаються самовільним будівництвом, а особа, яка його здійснила, не придбаває права власності на нього.

Така ж правова позиція була висловлена при перегляді справи № 6-1920цс15.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини