Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВСУ висловився про позовну давність в кредитних спорах

Реклама

Обнародувана постанова ВСУ від 19 березня 2014 року у справі 6-20цс14 про стягнення заборгованості за кредитним договором. ВСУ вказав, що згідно з умовами кредитного договору позичальник зобов'язаний здійснювати повернення кредиту частями (щомісячними платежами) в розмірі і в терміни, визначені договором, і щомісячно платити відсотки за користування кредитом, а також сплатити пеню за порушення термінів повернення кредиту і відсотків за користування ним.

Оскільки умовами договору передбачені окремі самостійні зобов'язання, які деталізують обов'язок боржника повернути увесь борг частями і встановлюють самостійну відповідальність за невиконання цього обов'язку, то право кредитора вважається порушеним моменту недотримання боржником терміну погашення кожного чергового платежуа отже, і початок течії позовної давності по кожному черговому платежу починається з моменту порушення терміну його погашення.

Таким чином, початок течії позовної давності для стягнення платежів по кредиту і відсоткам необхідно обчислювати з моменту (місяця, дня) невиконання позичальником кожного з цих зобов'язань.

ВСУ зробив висновок про те, що у разі неналежного виконання позичальником зобов'язань за кредитним договором позовна давність за вимогами кредитора про повернення кредитних коштів і відсотків за користування кредитом, повернення яких відповідно до умов договору визначене періодичними щомісячними платежами, повинна обчислюватися з моменту настання терміну погашення кожного чергового платежу.

Нагадаємо, аналогічна правова позиція була висловлена ВСУ в справі № 6-116цс13.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини