Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Как заставить судью выдать копию решения?

2.10.2013, 16:05
254
10
Виталий Панов
Адвокат, управляющий партнер Адвокатского объединения «ВСП ГРУП»

Что делать, если суд не выдает Вам положенную копию судебного решения? Один из наиболее активных участников правовых форумов ЛИГИ, юрист Виталий Панов, изучив разные мнения форумчан выносит свой вердикт…

Цікава дискусія на Бізнес-форумі Ліга щодо видачі судового рішення.

Фабула справи полягає в тому, що після винесення рішення на користь Позивача, йому вже 4 місяці не видають рішення по даній справі, навіть після численних скарг на ім’я голови суду, звернень до самого судді, тощо.   

Думки форумчан з цього приводу розділились.  Перші рекомендують звернутися до судової адміністрації, оскільки вважають, що порушення у даному випадку відбувається з боку апарату суду. Інші рекомендують подати адміністративний позов на бездіяльність суду.

Втім, оскаржувати  бездіяльність судді у адміністративному провадженні на сьогодні немає правових підстав, оскільки  у відповідності до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 р. №6 «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів» судам роз'яснено, що у розумінні положень частини першої статті 2, пунктів 1, 7 і 9 статті 3, статті 17, частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України суди та судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ.   

На мою думку, мають рацію ті автори, які пропонують звернутись із скаргою на дії судді у Вищу кваліфікаційну комісію суддів в Україні. Оскільки, у відповідності до пункту 3 ст. 209 ЦПК України, у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення може бути відкладено на строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи, але вступну і резолютивну частини суд має проголосити в тому самому засіданні, в якому закінчився розгляд справи..

Отож, строк складання повного судового рішення не повинен перевищувати 5 днів, але на практиці, як у автора дописувача, йому рішення вже не видають 4 місяць. У цьому випадку, краще звернутись із скаргою на дії судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів в Україні, оскільки суддя порушує діючи норми процесуального кодексу, яке є підставою, у відповідності до пункту 1 ст. 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 №2453-VI, відкриття щодо судді дисциплінарного провадження.

Подання скарги є ефективним заходом щодо прискорення видачі рішення суду у випадку ухилення судді від його складання.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться