Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни в ринковому держнагляді: Комітет ВР рекомендує прийняти законопроєкт в цілому

Реклама

На засіданні 25 квітня 2024 року Комітет з питань економічного розвитку ухвалив рішення рекомендувати  Верховній Раді прийняти законопроєкт про внесення змін до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" щодо врегулювання деяких питань здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб'єктів господарювання (законопроєкт № 5473-д) в другому читанні та в цілому як закон. Про це повідомила пресслужба Апарату ВР.

Зазначається, що запропонований законопроєкт покликаний сприяти удосконаленню законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції, що забезпечить належний і ефективний контроль за якістю нехарчової продукції, а також захист суб'єктів господарювання від можливих корупційних ризиків під час здійснення перевірок.

Серед іншого, пропонується:

  • надати право органам ринкового нагляду та суб'єктам господарювання фіксувати процес здійснення перевірок засобами аудіо -, фото - та відеотехніки;

  • зменшити розмір адміністративно-господарських санкцій, які застосовуються до розповсюджувачів-юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування;

  • визначити обставини, за якими встановлюється розмір штрафу.

"У ході обговорення було наголошено, що в умовах війни надзвичайно важливо надати фінансову підтримку виробнику і вітчизняним оборонним підприємствам, а прийняття зазначеного законопроекту дасть можливість Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України компенсувати відсоткові ставки за кредитами для українських виробників зброї. Цей інструмент вже довів свою ефективність для підтримки промисловості у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9»", - йдеться в повідомленні.

Плани-графіки перевірок органів держнагляду на 2024 рік - є у LIGA360. А ще ви знайдете довідкову інформацію та алгоритми дій, щоб максимально захистити свій бізнес. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

Для чого компаніям комплаєнс і хто має його впроваджувати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини