Чи може нерезидент зареєструвати декілька представництв на території України?

9.09.2019, 11:24
484
0
Ганна Голубнича
консультант KPMG в Україні

Компанії-нерезиденти, що ведуть господарську діяльність в Україні, стикаються з питанням створення представництва. Особливо це актуально для компаній-нерезидентів, яким заборонено створювати дочірні компанії в Україні. Але якщо компанія бажає зареєструвати декілька своїх представництв, чи це дозволено?

Законодавство України щодо реєстрації відокремлених підрозділів нерезидентів чи їх обліку у податкових органах не містить чіткої відповіді на дане питання. Господарський, Цивільний Кодекси, Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» чи податкове законодавство України не встановлюють обмежень щодо кількості представництв одного іноземного суб’єкта господарської діяльності в Україні.

Частина 18 статті 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» встановлює, що іноземні суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність на території України, мають право на відкриття своїх представництв на території України.

Згідно зі статтею 2 цього Закону, іноземні суб'єкти господарської діяльності при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності мають право юридичної рівності і недискримінації, заборони будь-яких, крім передбачених цим Законом, дій держави, результатом яких є обмеження прав і дискримінація суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, а також іноземних суб'єктів господарської діяльності за формами власності, місцем розташування та іншими ознаками.

Практика створення відокремлених підрозділів українськими компаніями широко розповсюджена. Зважаючи на принцип недискримінації, такі ж умови мають існувати і для іноземних компаній.

У такому разі роз’яснити питання можливості реєстрації декількох відокремлених підрозділів може тільки Міністерство економічного розвитку та торгівлі, яке уповноважене на їх реєстрацію на території України. На звернення ТОВ «КПМГ-Україна» Міністерство економічного розвитку та торгівлі підтвердило, що законодавством України не заборонена реєстрація декількох відокремлених підрозділів в різних регіонах України.

Для реєстрації декількох представництв нерезидента необхідно подати документи щодо кожного такого представництва:

  • Заяву з проханням про реєстрацію представництва, яка складається у довільній формі
  • Витяг з торговельного реєстру країни, де офіційно зареєстрований іноземний суб’єкт господарської діяльності
  • Довідку від банківської установи, в якій офіційно відкрито рахунок іноземного суб’єкта господарської діяльності.

За реєстрацію кожного представництва стягується державний збір в розмірі 2,500 доларів США.

Як до цього поставляться податкові органи? Зважаючи на наявні прецеденти реєстрації декількох представництв одного нерезидента в Україні, перепон для їх обліку як окремих платників не повинно бути. Адже чим більше відокремлених підрозділів на обліку у податкових органах, тим більше платників податків.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться