Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Засвідчення справжності підпису на особистому розпорядженні, передбаченому Законом про соцзахист військовослужбовців: що потрібно знати

Реклама

Нотаріальна палата інформує, що особисте розпорядження - це документ, за допомогою якого військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу служб цивільного захисту, працівники об'єктів критичної інфраструктури, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та поліцейські мають можливість реалізувати своє право на розпорядження одноразовою грошовою допомогою на випадок своєї загибелі (смерті).

Особисте розпорядження складається в письмовій довільній формі, в документі вказується особа (особи), які отримають вказану допомогу, з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках, пояснили в НПУ.

Це передбачено Законом № 3515-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги» (набрав чинності 29 березня 2024 року).

Міністерство юстиції у своєму листі від 10 квітня 2024 року роз'яснило:

- особисте розпорядження має викладатися на спеціальних бланках нотаріальних документів, беручи до уваги особливу природу особистого розпорядження та необхідність мінімізації ризиків, пов'язаних з підробленням зазначеного документа, та як наслідок незаконного отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується у зв'язку із втратою військовослужбовцем життя, що відповідно до статті 3 Конституції є найвищою соціальною цінністю;

- другий примірник особистого розпорядження слід долучати до справи 02-54 «Інші правочини» номенклатури справ державної нотаріальної контори та приватного нотаріуса, передбаченої додатком 32 до Правил ведення нотаріального діловодства.

Комісія НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності підготувала інформаційний лист «Щодо засвідчення справжності підпису на особистих розпорядженнях на випадок загибелі (смерті) осіб, визначених Законом України № 3515-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги».

У листі аналізуються новації Закону № 3515-IX, а також додається:

- Примірний зразок особистого розпорядження;

- Примірний зразок заяви про скасування особистого розпорядження.

За матеріалами Нотаріальної палати

Зосередьтесь на важливому. Про рутину подбає LIGA360:Нотаріус. Отримайте доступ до 50 цифрових функцій, що допоможуть перевіряти клієнтів, аналізувати та моніторити законодавство, формувати нотаріальні документи. Спробуйте новинку першими.

Скористайтесь спецпропозицією для рішення LIGA 360: Юрист (Преміум). Отримайте максимум інструментів legal research, повну базу законодавства і судової практики, засоби контролю від юридичних ризиків. Замовте зараз з економією 40%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини