Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Який порядок надання відпустки для військовослужбовців під час дії воєнного стану?

Реклама

У зв'язку із дією на території України воєнного стану  військовослужбовці стикнулися із тим, що отримати відпустку вони мали змогу лише за сімейних обставин та інших поважних причин. Проте, 23 грудня 2022 року  набрав чинності Закон  "Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»", яким військовослужбовцям було надано право на відпустку в особливий період  під час дії воєнного стану.

Детальніше про дані зміни в законодавстві розповіла в своїй консультації  Вікторія Личковська, юристка Яремчанського бюро правової допомоги.

Чи врегульовано новим Законом тривалість відпустки?

Так, згідно з законом , в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення. Кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Важливо! Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Який порядок оформлення відпустки?

Крок 1: Військовослужбовець повинен подати рапорт безпосередньо командиру.

Крок 2: Командир передає рапорт до штабу військової частини для подання на розгляд командиру військової частини.

Крок 3: Командир військової частини приймає рішення щодо надання відпустки.

Відкрийте можливості LIGA360 для юридичного бізнесу. Придбайте рішення для 5 юристів - отримуйте рішення для бухгалтера та піарника у подарунок. Тільки до 31 грудня забезпечте більше співробітників інформацією за тією ж ціною. 

Читайте також: Набув чинності Закон, яким військовослужбовцям під час війни дозволили йти у відпустку без пояснення причин

Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну або більше дітей: роз'яснення Держприкордонслужби

На час воєнного стану оновлено військову процедуру посвідчення заповітів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини