Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни щодо міжрегіональних перевезень автотранспортом: хто відповідатиме за наявність "ковідних" документів

Реклама

Відповідальність за наявність документа про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів.

Відповідні зміни до постанови № 1236 внесено під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня, повідомляє Урядовий портал з посиланням на МОЗ.

Стосуються правила як і регулярних, так і нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п'яти (без урахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім'ї.

Перевізник зобов'язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Як і раніше, норма щодо наявності документа про щеплення або негативного результату тестування не поширюється на неповнолітніх.

Відсутність документа про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч НМДГ, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.

У МОЗ нагадали, що з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у "жовтому" та "червоному" рівнях епіднебезпеки.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

  • оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

  • документ про отримання однієї дози вакцини - форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;

  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;

  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Контролюйте ризики свого бізнесу - приймайте стратегічні рішення з LIGA360. Замовляйте презентацію IT-платформи всієї компанії LIGA360 та дізнайтеся: як управляти інформацією, налаштувати командну роботу для мінімізації ризиків, автоматизувати договірні процеси бізнесу. Деталі за посиланням.

Читайте також:

З 8 листопада нещеплених проти COVID-19 вчителів та держслужбовців почнуть відсторонювати від роботи

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини