Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Верховній Раді ввели електронний документообіг: Закон прийнято

Реклама

Сьогодні, 17 жовтня, Верховна Рада прийняла Закон щодо запровадження повноцінного електронного документообігу в ВР.

Законом внесено зміни до Регламенту ВР, зокрема ч. 2 ст. 91 викладено в редакції, згідно з якою документи створюються в єдиній автоматизованій системі в порядку, визначеному відповідним положенням, яке затверджується Головою ВР, та подаються у формі оригіналів електронних документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом.

Визначено, що пропозиції, поправки, висновки до законопроектів подаються до Апарату Верховної Ради або безпосередньо до комітету чи до тимчасової спеціальної комісії, які визначені головними з відповідних законопроектів, у формі оригіналів електронних документів, створених в єдиній автоматизованій системі, на які накладено кваліфікований електронний підпис особи, яка має право законодавчої ініціативи або представляє орган, наділений таким правом.

Щодо кожного законопроекту, включеного до порядку денного сесії Верховної Ради, Апарат Верховної Ради та головний комітет в єдиній автоматизованій системі ведуть справу законопроекту у формі електронних документів.

Законом також визначено, що до справи законопроекту включаються оригінали електронних документів та роздруковані ідентичні за документарною інформацією та реквізитами документи на папері, а також інші оригінали електронних документів та документів на папері з печатками, власноручними підписами; у разі відсутності оригіналів документів до справи законопроекту включаються посвідчені в установленому порядку їх копії.

Згідно із Законом усі зареєстровані законопроекти та супровідні документи до них відповідно до ст. 99 цього Регламенту, законопроекти, підготовлені до другого та третього читання, висновки щодо законопроектів, підготовлені головним комітетом до першого, повторного першого, другого, повторного другого, третього читання, висновки інших комітетів, пропозиції Президента разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами відповідно до ст. 133 Регламенту, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому Законі надаються народному депутату засобами єдиної автоматизованої системи.

За обґрунтованою вимогою народного депутата до Апарату ВР йому можуть бути надані паперові копії зазначених документів.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з першого дня третьої сесії Верховної Ради дев'ятого скликання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини