Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Дайджест событий Высшего совета правосудия за 9-14 апреля

16.04.2019, 09:09
436
0

Материал подготовлен совместно с управлением информации и обеспечения коммуникационной деятельности секретариата Высшего совета правосудия
Материал подготовлен совместно с управлением информации и обеспечения коммуникационной деятельности секретариата Высшего совета правосудия

1. П'ятьох суддів звільнено за загальними обставинами

ВРП ухвалила звільнити Сергія Боднара з посади судді Суворовського районного суду міста Одеси у зв'язку з неспроможністю виконувати повноваження за станом здоров'я.

Також звільнено у відставку:

Володимира Бондаря - з посади судді Харківського апеляційного адміністративного суду;

Віктора Кухарця - з посади судді Рівненського міського суду Рівненської області;

Нелю Ластовку - з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва;

Катерину Ребрину - з посади судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185509_vrp-zvlnila-suddyu-za-vchinennya-stotnogo-distsiplnarnogo-prostupku

2. Двох суддів звільнено за істотний дисциплінарний проступок

ВРП звільнила Андрія Леонова з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Скаржник, зокрема, зазначав, що суддя систематично зловживає правом на самовідвід, умисно та незаконно відмовляє в доступі до правосуддя, ухиляється від виконання обов'язків слідчого судді, уникає автоматизованого розподілу справ, зловживаючи перебуванням у нарадчій кімнаті тривалий час.

ВРП звільнила Христину Гладун з посади судді Печерського районного суду міста Києва. Встановлено, що випадки скасування судових рішень свідчать про грубу недбалість судді Гладун Х.А. та її нехтування обов'язками, що в цілому негативно впливає як на авторитет судової влади, так і на суспільну довіру до суду, оскільки зміст вказаних рішень свідчить про невиконання суддею вимог закону прямої дії та неврахування під час розгляду справ фактичних обставин справи, що є очевидними. Оцінюючи в сукупності факти та обставини, встановлені за результатами дисциплінарного провадження, ВРП ухвалила звільнити Христину Гладун за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

3. Двох суддів відсторонено

Суддю Васильківського міськрайонного суду Київської області Сергія Корнієнка тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП. Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя - до ухвалення ВРП рішення про його звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

ВРП ухвалила тимчасово, до 1 червня 2019 року, відсторонити суддю Малиновського районного суду міста Одеси Анатолія Целуха від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Суддя Целух А.П. підозрюється в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, вчиненому службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185326_oklad-golovi-sluzhbi-sudovo-okhoroni-sklada-40-tis-grn

4. Оголошено конкурс на зайняття вакантних посад Першого заступника та заступників Голови Служби судової охорони

Конкурс відбудеться в Державній судовій адміністрації України (м. Київ, вул. Липська, 18/5) 26 квітня 2019 року о 09:30.

Згідно з Наказом ДСА Голова Служби судової охорони має чотирьох заступників: Перший заступник Голови Служби судової охорони, заступник Голови Служби судової охорони (зі служби), заступник Голови Служби судової охорони (з забезпечення), заступник Голови Служби судової охорони (керівник апарату Голови Служби).

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185487_antikoruptsyn-sudd-sklali-prisyagu-prezident-vrit-u-kozhnogo

5. Відбулися урочисті заходи щодо призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та церемонії складення присяги новопризначеними суддями

На початку заходу було оголошено відповідні укази Президента України (№128/2019 та №129/2019), згідно з якими розпочали роботу 38 суддів: у Вищому антикорупційному суді - 27, в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду - 11 суддів.

6. ВРП відреагувала на факти втручання у діяльність суддів судів Дніпропетровської області

ВРП розглянула повідомлення судді господарського суду Дніпропетровської області Вікторії Бєлік та голови суду Володимира Татарчука про втручання у їх професійну діяльність з боку посадових осіб ТОВ «МіК» та інших осіб. Під час одного з судових засідань учасники викликали в суд поліцію та подали заяви про вчинення суддею Бєлік В.Г. кримінальних правопорушень, вимагали, щоб суддя заявила самовідвід, зазначали, що в разі якщо вона цього не зробить, відводи їй заявлятимуть інші учасники справи. ВРП звертає увагу ГПУ на необхідність забезпечення ефективного досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами втручання у діяльність суддів судів Дніпропетровської області.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал ЮРЛІГА t.me/jurliga

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться