Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

XV Щорічний юридичний форум АПУ: злиття та поглинання, Rule of Law та кіберзахист

26.03.2019, 12:51
286
0

Представники провідних юридичних компаній обговорили сьогодення та майбудтне юридичного ринку та юридичної професії
Представники провідних юридичних компаній обговорили сьогодення та майбудтне юридичного ринку та юридичної професії

Вже п`ятнадцятий рік поспіль Асоціація правників України проводить Щорічний юридичний форум «Розвиток ринку юридичних послуг в Україні» - найбільший та найавторитетніший захід, який не лише пропонує цінну та актуальну інформацію про розвиток юридичного ринку країни, але й виступає чудовою платформою для встановлення корисних ділових контактів.

У форматі Keynote speech Олександр Хвощинський, старший експерт LS Institute - Центру вивчення професійних юридичних послуг та перспективних правових досліджень поділився з учасниками секретами виживання в умовах жорсткої конкуренції на юридичному ринку.

«Кожен із правників повинен розуміти, що навіть якщо ви працюєте на національному ринку, то до вас у будь-який момент може надійти запит, вирішення якого потребуватиме знання трендів сьогоднішнього глобального ринку національних послуг», - наголосив пан Олександр.

Перша сесія проходила у форматі питання-відповідь та була присвячена темі злиття і поглинання компаній, яку модерував Андрій Стельмащук, Президент АПУ. Він зауважив, що дуже ретельно готувався до цієї сесії та перечитав усі інтерв'ю, що давали партнери компаній ЗМІ, щодо об'єднання їхніх фірм з іншими.

Сергій Боярчуков, керуючий партнер «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» розповів про те, чому шляхи їхньої фірми з Trusted Advisors після недовгого часу співпраці розійшлися: «Завжди казав та буду казати, що ідеєю моєї команди є залучення до спільної роботи не з одним юристом, адже нам усім відоме прислів'я «один в полі - не воїн», а об'єднання кількох та більше фахівців. Щодо нашого злиття, то варто зауважити, що наші дві фірми виявилися двома різними світами. З Trusted Advisors у нас різні підходи, різні цінності. Урок, який я виніс для себе такий - я постарів, а вони молоді, тому наші різні світогляди ні до чого хорошого не призвели. Хоча наголошую на тому, що іноді такі різні погляди навпаки допомагають, бо фірми доповнюють одна одну. На жаль, так не сталося у нашому випадку».

Гліб Бондар, AVELLUM, Амінат Сулейманова, AVELLUM, Ігор Свечкар, Asters

Тему Rule of Law, його зв'язок з професійною етикою і цінностями в епоху технічної революції розкрила Ірина Паліашвілі, керуючий партнер RULG-Ukrainian Legal Group.

За приклад експерт взяла Мартіна Шольца, який завершив свою каденцію президента IBA наприкінці минулого року (до речі, Мартін - чех, перший президент IBA з нашого регіону Центральної Європи). Одним з головних пріоритетів протягом двох років своєї діяльності він вважав Rule of Law: «На останніх річних зборах IBA у Римі він оголосив нову кампанію з просування та захисту Rule of Law під гаслом «Look after Rule of Law, and it will look after you» - «подбайте про верховенство права, і воно подбає про Вас». IBA підготувала кілька відеороликів на цю тему та виклала їх у відкритий доступ, запропонувавши усім членам поширювати їх у своїх країнах».

«Хочу зупинитися на ситуації у США, де реальним бар'єром перед хаосом та беззаконням стало Rule of Law. Навіть інституції, суспільна мораль та система «checks and balances» (стримувань та противаг) дають збої за нинішньої ситуації: інституції можна руйнувати зсередини, уряд - закрити (на 35 днів - рекорд в історії США), мораль - підірвати, система «checks and balances» може дати збій, але єдине, що ще міцно тримається сьогодні - це закон та суди, тобто Rule of Law. Вважаю, що слід приділити увагу у своєму виступі серйозним проблемам з професійною етикою (не кажучи вже про порушення закону) у середовищі адвокатської спільноти у США, які розкрилися в ході розслідування Спеціального прокурора Мюллера», - акцентує пані Ірина.

Володимир Саєнко, Sayenko Kharenko, Ігор Олехов, BakerMcKenzie, Дар'я Каленюк, Центр протидії корупції, Маргарита Карпенко, DLA Piper, Ірина Паліашвілі, RULG-Ukrainian Legal Group

Ірина Паліашвілі наприкінці свого виступу наголосила на тому, що Rule of law - це не репресивний механізм, це саме втілення демократії, якої так потребує міжнародний юридичний ринок.

Дар'я Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції розповіла про яскраві факти порушень етики адвокатами (зокрема, у сфері корупції), навела приклади «корупційних кейсів» з оточення американського президента, які свого часу «прогриміли» на весь світ.

Під час дискусії експерт запропонувала поміркувати над питанням про те, де межа між захистом клієнта та співучастю у злочині.

«В мене погляд збоку - я не є частиною юридичної професії і адвокатури, і це мені дає можливість бачити багато прикладів, коли юристи, і в першу чергу адвокати, які мають адвокатську ліцензію, і мають певні імунітети, просто зловживають своїми адвокатськими правами для того, щоб покривати недоброчесні дії своїх клієнтів», - зауважила пані Дар'я.

Олег Макаров, "Василь Кісіль і Партнери"

Про юридичний ринок, адвокатуру та її розвиток говорили під час третьої сесії, яку модерував Андрій Костін, директор адвокатської компанії ПРАВО, заступник голови Ради адвокатів Одеської області.

Андрій Вишневський, Член правління Асоціації правників України і Transparency International Ukraine, адвокат, говорив про майбутнє адвокатури в Україні та тіньовий звіт «Адвокатура України: уроки перших років самоврядності».

«Є три можливі опції, як варіанти вирішення тих проблем, які представлені у тіньовому звіті:

- лідерство у сфері етичних стандартів бере на себе вища ліга юридичного бізнесу;

- нові адвокати з новими цінностями;

-АПУ як Всеукраїнська громадська організація могла би здійснювати м'який позитивний тиск на НААУ, заохочуючи до вирішення проблем», - наголосив спікер.

Андрій Вишневський та Денис Бугай

Денис Бугай, Президент Асоціації правників України (2013-2017), партнер VB PARTNERS, адвокат, розповів про очікування та сподівання від нової української адвокатури, а також порушив питання чи наближає нас до них законопроект №9055.

«Хотілося б розповісти про законопроект №9055 як про набір певних механізмів, який може змінити наше адвокатське середовище найближчим часом. І так серед ключові викликів нашої професії:

-нерозуміння ролі адвоката, постійне ототожнення адвоката і клієнта;

-відсутність впливу адвокатури як інституції, на правові процеси в державі;

-слабкість професійних прав та гарантій;

-відстороненість адвокатів від питань самоврядування;

-недостатній професійний та етичний рівень частини адвокатів», - зауважив пан Денис.

Родзинкою заходу став інтелектуальний обід за участі спеціальних гостей Оксани Забужко, письменниці, поетеси, есеїстки і публічної інтелектуалки та Лариси Денисенко, української письменниці, адвокатки, ведучої Громадського радіо. Розмова була про суспільство та країну в цілому та маніпуляцію мистецтвом та історією.

Лариса Денисенко та Оксана Забужко

«На жаль, ми народилися, виросли та живемо в не правовій державі. Самого концепту державного права ми не маємо. Відповідаючи на питання що таке Європа я можу з упевненістю сказати, що це Рим, Париж та Каносса. Поясню чому: Рим - це верховенства права, Париж - декларації прав громадянина, Каносса - розмежування духовної та світської влади. Заглиблюючись в історію, то відомо, що королі були слухняними та мали духовний авторитет, чого не мають сучасні політики. Не можна не сказати сьогодні про історію, що склалася з автором книги “Кремлівські мережі у Франції” Сесіль Весьє, яка писала книжку з аналізом, викриттям, а на неї подали 6 позовів до суду. Вердикт у справі буде оголошено 31 травня. По завершенні дебатів, який напередодні відбулися, прокурор запропонував виправдати автора книги, але поки доля цієї справи невідома», - наголосила пані Оксана.

Олексій Дідковський, Ірина Нікітіна, Сергій Свириба

Відвертим інтерв'ю з провідними гравцями ринку співкеруючими партнерами Asters Олексієм Дідковським та Сергієм Свирибою, «керувала» Ірина Нікітіна, консультант зi стратегії та розвитку, iдеолог&дослідник LegalTalents.Report. Вони говорили про створення найбільшої юридичної фірми в історії України, про те, що мають на меті «захопити» 10% ринку за офіційними даними, і взагалі, планують розвиватися у напрямку регіонів. Перейшли до демократичного підходу в управлінні, відійшовши від одного управляючого і розподілення відповідальних за напрямками не мають: хто має час, той і вирішує щоденні питання. Але запевнили, що продавати стало легше, тому що кожній практиці чи індустрії відповідає окремий фахівець. Експертиза фірми виграла при цьому злитті - однозначно. Як зізналися партнери, спільного прибутку поки не ділили - злиття тільки почалося. Можливо в кінці цього року поділять перший партнерський прибуток.

За підтримки Axon Partners відбувся пітч юридичних стартапів, з ідеєю яких учасники знайомилися протягом усього форуму та за допомогою наліпок логотипу АПУ обрали трьох найкращих до другого туру голосуванню. Шляхом онлайн-голосування обрали переможця - WOODPCKR. Це платформа для боротьби бізнесу з порушеннями авторських прав в інтернеті, яка надаватиме можливість знаходити порушення та автоматично направляти повідомлення про порушників одночасно. Команда отримала 500 евро від спонсора на подальший розвиток.

Артем Стоянов, Тарас Бачинський, Сергій Матвіїв, Олександр Рябець, Тетяна Тітаренко

Вимір регіонального ринку - тема, яку модерував Артем Стоянов, старший партнер юридичної групи LCF.

Спікери Тарас Бачинський, керуючий партнер АО «Бачинський та партнери», Сергій Матвіїв, керуючий партнер АО «Матвіїв і Партнери», адвокат, Олександр Рябець, керуючий партнер Legal Partner, голова правління ГО «Спілка юристів Одеської області», та Тетяна Тітаренко, керуючий партнер Legrant, адвокат, детально розповіли про свій секрет успіху і роботу з клієнтами. Обговорили, як успішно вкорінитися у столиці та що чекає класичні юридичні фірми на стику поколінь.

Андрій Романчук

Заключну сесію модерував Андрій Романчук, керуючий партнер MORIS GROUP, адвокат.
Віталій Якушев, операційний директор 10Guards, запевнив, що кібербезпека стосується кожного, а кібергігієна - обов'язковий курс сучасного юриста. Ігор Коцюба, партнер/R&D та технології CyberDesk, розповів про юристів, які, на його думку, є головними стейкхолдерами в потужних та складних проектах з кібербезпеки. Єгор Аушев, співзасновник Hacken та cyberschool.tech, розповів про Bug Bounty платформи як сучасний спосіб кіберзахисту за допомогою «етичних хакерів». У свою чергу, Єгор Папишев, керівник напряму кібербезпеки Datas Technology, зіставив дикий Bug Bounty та український бізнес.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал ЮРЛІГА t.me/jurliga

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться