Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 18-23 червня

25.06.2018, 09:09
15
0

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Вища рада правосуддя підтримала підготовлений Президентом України проект Закону України «Про утворення Вищого антикорупційного суду»

Заслухавши Голову Вищої ради правосуддя Бенедисюка Ігоря Михайловича, Вища рада правосуддя вирішила підтримати підготовлений Президентом України проект Закону України «Про утворення Вищого антикорупційного суду».

2. Відбулася зустріч студентів-правників із членом Ради Ларисою Швецовою

18 та 19 червня 2018 року Вищу раду правосуддя відвідали з навчальними візитами студенти столичних вишів. Традиційною вже для Вищої ради правосуддя стала співпраця із слухачами Школи судової журналістики та Національним авіаційним університетом. Під час навчальної екскурсії у Вищій раді правосуддя студенти-правники отримали змогу зустрітися із членом ВРП, суддею апеляційного суду Харківської області Ларисою Швецовою. Як працює Рада, як розглядаються питання дисциплінарної відповідальності суддів, чому важливо судді бути незалежним, чому більшість у складі Ради має належати суддям, обраним самим суддівським співтовариством, хто і як формує склад цього органу, чим займається секретаріат Ради - про ці та інші питання Лариса Швецова говорила із майбутніми юристами.

3. Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 92 суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання

Під час засідання 18-20 червня 2018 року Вища рада правосуддя розглянула 95 рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для призначення на посади суддів місцевих судів за результатами кваліфікаційного оцінювання, які надійшли до Вищої ради правосуддя 21 травня 2018 року. За результатами розгляду Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення 92 суддів на посади до місцевих судів. Водночас Вища рада правосуддя відклала розгляд питання про внесення подання Президентові України про призначення трьох суддів.

4. ВРП продовжила строк тимчасового відсторонення судді Подільського районного суду міста Києва Войтенко Т.В. від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя, заслухавши доповідача - члена Вищої ради правосуддя Ігоря Артеменка, представника Генеральної прокуратури - прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Вадима Кохна та представника судді - адвоката Євгена Шкурідіна, ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, продовжити до 20 серпня 2018 року строк тимчасового відсторонення судді Подільського районного суду міста Києва Войтенко Тетяни Віталіївни від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

5. Стартував новий Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)»

Проект ЄС «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)», який фінансується Європейським Союзом, імплементується компанією Expertise France (EF) та низкою партнерів консорціуму та триватиме до кінця 2020 року. Головною метою Проекту є забезпечення верховенства права відповідно до європейських стандартів та найкращих порівняльних практик. Зокрема, Проект допомагає українським партнерам у реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів і Плану дій на виконання її положень на 2015-2020 роки. Вища рада правосуддя є бенефіціаром та реципієнтом Проекту ЄС «ПРАВО-JUSTICE».

6. Голова ВРП Ігор Бенедисюк взяв участь у Регіональному семінарі TAIEX щодо проведення досліджень у сфері правосуддя

21 червня 2018 року у місті Брюсселі розпочав роботу Регіональний семінар TAIEX щодо проведення досліджень у сфері правосуддя, організований у співпраці із Загальним директоратом ЄС з питань юстиції та споживачів. До складу української делегації, яка бере участь у роботі семінару, увійшли Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Метою семінару є підвищення обізнаності щодо переваг та процедур проведення досліджень у секторі правосуддя, включаючи висвітлення найкращих практик та уроків, винесених із проведення попередніх досліджень.

7. Внесено зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя

14 червня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення № 1856/0/15-18 «Про внесення змін до Регламенту Вищої ради правосуддя». У зв'язку з необхідністю врегулювання деяких процедурних питань, керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктом 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя, Вища рада правосуддя вирішила затвердити низку змін до Регламенту Вищої ради правосуддя.

8. Запропоновано на законодавчому рівні врегулювати питання охорони судів

21 червня 2018 року Верховна Рада України розглянула внесений Президентом України Петром Порошенком проект Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (реєстраційний номер 7441 від 22 грудня 2017 року). Законопроектом запропоновано статтю 160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах) замінити главою 4 «Служба судової охорони». У такий спосіб запропоновано детально врегулювати питання забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах, статусу, повноважень Служби судової охорони, проходження служби у Службі судової охорони, спеціальних звань та соціального захисту співробітників Служби судової охорони тощо. Згідно із законопроектом за статусом Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Служба судової охорони підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.


Войдите, чтобы оставить комментарий