Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ухвалений Закон про трансплантацію

17 травня 2018, 11:15
250
0
Автор:
Реклама

Верховна Рада на ранковому засіданні 17 травня прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів про охорону здоров'я і трансплантації органів і інших анатомічних матеріалів людині проект № 2386а-1.

Законопроект в другому читанні розглядався відучора - депутати голосували за 205 правок.

Дія Закону поширюється на трансплантацію анатомічних матеріалів людині, здійснення діяльності, пов'язаної з трансплантацією, отримання анатомічних матеріалів для виготовлення біоімплантатів, визначення умов застосування ксеноімплантатів.

Законом встановлений порядок взяття гомотрансплатантів у живих донорів. Зокрема, обов'язкове узгодження цієї процедури з відповідними "етичними комітетами", які пропонується створити при установах, що здійснюють трансплантацію. Волевиявлення особи щодо прижиттєвого донорства повинно бути завірено. Комітети контролюватимуть діяльність закладу охорони здоров'я на предмет недопущення порушень основних принципів добровільності і безкорисливості при здійсненні трансплантації.

Заборонена комерціалізація у сфері трансплантації і реклами органів і / або іншого анатомічного матеріалу.

Право на здійснення діяльності з трансплантації отримали установи охорони здоров'я і наукові установи усіх форм власності.

Законом встановлені принципи діяльності Єдиної державної інформаційної системи трансплантації і встановлені правові умови для здійснення "перехресного донорства" при взятті гомотрансплантантів у живих донорів.

Вводиться перелік здатних до регенерації анатомічних матеріалів, який затвердить Мінохоронздоров'я.

Посилена кримінальна відповідальність за порушення законодавства про трансплантацію з метою запобігання нелегальній трансплантації і торгівлі органами чи іншими анатомічними матеріалами.

Вдосконалена юридична процедура отримання "чітко вираженої згоди"("презумпція незгоди") щодо посмертного донорства з боку особи (чи його законного представника) і порядок її відзиву.

Закон набуде чинності з дня, що йде за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 січня 2019 року.

Закон ухвалений з урахуванням пропозицій Комітету з питань охорони здоров'я і техніко-юридичними правками.

Читайте також: Що потрібне для розвитку трансплантації в Україні?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини