Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 16-20 квітня

24.04.2018, 11:00
12
0

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Троє суддів звільнено у відставку, двоє - за власним бажанням

ВРП ухвалила звільнити у відставку: Марцинкевича Анатолія Миколайовича - з посади судді апеляційного суду Хмельницької області; Страшного Миколу Миколайовича - з посади судді апеляційного суду Чернігівської області; Старову Ніну Едуардівну - з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду.

У зв'язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням звільнені: Лейко-Журомська Майя Вікторівна - з посади судді Львівського окружного адміністративного суду; Салій Ольгу Володимирівну - з посади судді Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області.

2. Андрія Рудяка звільнено з посади судді за вчинення істотного дисциплінарного проступку

17 квітня ВРП ухвалила звільнити Рудяка Андрія Олександровича з посади судді Центрального районного суду міста Миколаєва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 26 січня 2018 року № 187/1дп/15-18. Встановлено, що Рудяк А.О. у період з 1 березня 2015 року і до цього часу без поважних причин не виконує покладені на нього обов'язки судді, на роботу не виходить, що свідчить про систематичне нехтування обов'язками, несумісне зі статусом судді, допущення поведінки, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, що є підставою для звільнення судді з посади. Верховна Рада ще 5 лютого 2015 року надала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді Рудяка. Ухвалою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 27 березня 2015 року Рудяку А.О., підозрюваному в умисному вбивстві, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зі змісту вказаної ухвали вбачається, що 14 січня 2015 року Рудяк А.О. перетнув державний кордон України. 11 лютого 2015 року його оголошено у міжнародний розшук.

3. Член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко провів навчальний семінар для інспекторів ВРП

Під час навчального семінару 18 квітня член ВРП Андрій Бойко зосередив основну увагу на питанні кваліфікації дисциплінарних проступків, встановлення кваліфікуючих ознак та пропорційного співвідношення дисциплінарного стягнення характеру дисциплінарного проступку. Також Андрій Бойко ознайомив інспекторів із європейськими стандартами у відповідних дисциплінарних процедурах.

4. Затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень

19 квітня ВРП затвердила Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень; запропонувати ДСА України: у місячний строк із дня набрання чинності цим Порядком привести свої накази у відповідність із ним; у шестимісячний строк із дня набрання чинності цим Порядком забезпечити приведення автоматизованої системи документообігу суду у відповідність із ним; запропонувати Адміністратору ЄДРСР у дванадцятимісячний строк із дня набрання чинності цим Порядком забезпечити підписання електронною печаткою підприємства електронних примірників судових рішень та окремих думок суддів, внесених до вказаного Реєстру з електронними цифровими підписами, які не відповідають вимогам цього Порядку.

5. Відбулася конференція «Належне відправлення правосуддя - запорука громадської довіри до суду»

19-20 квітня у місті Києві відбулась конференція «Належне відправлення правосуддя - запорука громадської довіри до суду», організована Програмою USAID «Нове правосуддя» спільно з ВРП, РСУ та ДСА України, до участі в якій для обговорення досвіду найуспішніших комунікаційних стратегій як спікери запрошені найкращі вітчизняні та міжнародні експерти. Інформаційним партнером конференції виступила компанія «ЛІГА:ЗАКОН». Під час конференції визначено та обговорено ключові елементи, які формують сприйняття громадськістю судової влади, їх вплив на рівень довіри до суду, наголошено на важливості ефективного інформування суспільства про досягнення судової реформи, обговорено питання налагодження конструктивного діалогу між судами та ЗМІ, активної комунікації судів із громадськістю для підвищення прозорості та відкритості судової влади, а також узагальнено рекомендації та запропонувати наступні кроки щодо комунікації результатів судової реформи.

6. Розглянуто повідомлення судді Тетяни Левицької про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя

19 квітня ВРП ухвалила внести Генеральному прокурору подання про виявлення посадових осіб ГПУ, які вчинили дії та допустили бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів, щодо повідомлення судді Шевченківського районного суду міста Києва Левицької Тетяни Володимирівни про втручання в її діяльність; звернутися до ГУ НПУ у місті Києві щодо надання інформації про розслідування та розкриття кримінального правопорушення, внесеного до ЄРДР, та про стан виконання постанови про забезпечення заходів безпеки стосовно судді Шевченківського районного суду міста Києва Левицької Т.В. та членів її сім'ї. Суддя повідомила, що під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні стосовно двох осіб, адвокати та інші присутні особи демонстрували неповагу до суду, викрикували погрози на адресу працівників поліції, намагались затягнути час розгляду клопотання про взяття під варту підозрюваних з метою закінчення часу їх затримання. А після судового засідання вона на лобовому склі автомобіля, яким користується, під двірником виявила лист у вигляді буклета, на якому зображено сім'ю (батько, мати та двоє дітей), що сприйняла як загрозу особисто їй та її сім'ї у зв'язку зі здійсненням правосуддя.


Войдите, чтобы оставить комментарий