Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роз'яснені нюанси оподаткування спільної діяльності без створення юрособи

25 січня 2016, 11:27
1099
0
Автор:
Реклама

Оскільки розділ III "Податок на прибуток підприємств" НК не містить положень відносно окремого обліку результатів спільної діяльності без створення юрособи, починаючи з 01.01.2015 року уповноважений учасник-оператор, який діє у рамках договору про спільну діяльністьне є окремим платником податку на прибуток підприємства. Такого висновку дійшла ГФС в листі № 1382/10/28-10-06-11.

Згідно п. 1 ст. 1130 ГК по договорам про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юрособи для досягнення певної мети, що не суперечить закону.

Ведення бухобліку загального майна учасників може бути доручене ними одному з учасників.

Прибутокотримана учасниками договору простого суспільства в результаті їх спільної діяльності, розподіляється пропорційно вартості вкладів учасників в загальне майно, якщо інше не встановлене договором простого суспільства або іншою домовленістю учасників.

Оператор спільної діяльності зобов'язаний складати окремий балансзвіт про фінансові результати, а також форми, які потрібні учасникам спільної діяльності без створення юрособи для складання власної фінансової звітності з урахуванням результатів спільної діяльності, своєї долі в активах і зобов'язаннях.

Законом від 28 грудня 2014 року № 71 - VIII "Про внесення змін до Кодексу України і деяких законодавчих актів України відносно податкової реформи" внесені зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування податком на прибуток підприємств. Зокрема, починаючи з 1 січня 2015 рокуНК не встановлює особливий порядок оподаткування спільної діяльності на території України без створення юрособи.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини