Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВСУ закликає чиновників не пропонувати звільнити усіх суддів, а зайнятися реформою сфер своєї відповідальності

6 січня 2016, 11:19
1183
1
Автор:
Реклама

Прес-служба Верховного Суду України опублікувала заява відносно поширення публічних закликів до звільнення усіх суддів.

Приведений повний текст заяви :

Україна зараз знаходиться в процесі впровадження в життя комплексних загальнодержавних змін і реформування багатьох сфер діяльності суспільства. Потреба в глибинних реформах очевидна, у тому числі і в судовій владі.

Мета судової реформи - це якісно нові правила функціонування судової системи для забезпечення захисту прав людини, і для вироблення конструктивних пропозицій по проведенню судової реформи Президентом України були утворені відповідні професійні інститути, зокрема Радий з питань судової реформи і Конституційна Комісія.

Проте реформаторські ініціативи часто бувають радикальними, політично забарвленими і власне далекі від мети реформи. Тому не лише для професійних юристів, але і для будь-якого громадянина, члена українського суспільства, важливо певною мірою критично сприймати гучні заяви про судову реформу, які роблять публічних осіб.

Зокрема, з настанням нового, 2016 року, деякі представники виконавчої влади публічно "реанімують" ідею тотального звільнення усіх без виключення суддів України і нав'язують суспільству цю ідею як єдино ефективний метод проведення судової реформи.

Реформаторські ініціативи, спрямовані на звільнення усіх суддів в Україні, - не нові. Вони були предметом ретельного аналізу і дискусій на національному рівні, у тому числі і в процесі роботи Конституційної Комісії, але не знайшли підтримки через свою безпідставність.

Конституційна Комісія за результатами напруженої роботи виконала своє завдання - розробила, схвалила і подала Президентові України пропозиції конституційних змін у сфері правосуддя, які повинні стати базисом для подальшого проведення судової реформи. Вказані пропозиції схвалила Національна рада реформ, Глава держави вніс що відповідає законопроект до парламенту, Верховна Рада України 22 грудня 2015 року направила його до Конституційного Суду України для укладення.

Більше того, проект змін в Конституцію України в частині правосуддя, підготовлений Конституційною Комісією, отримав позитивні відгуки з боку Венеціанської комісії. І навпаки, ініціативам звільнення усіх суддів Венеціанська комісія далу негативну оцінку. Помітивши, що звільнення усіх суддів, окрім виняткових випадків, таких як конституційний дисконтинуитет, не відповідає європейським стандартам і принципу верховенства права, до того ж замінити усіх суддів (більше 8000 чоловік) неможливо без збитку для безперервності чинення правосуддя (пункт 37 Укладень CDL - AD (2015) 027 від 26 жовтня 2015 року).

Незважаючи на ці обставини, окремі вищі посадовці органів виконавчої влади знову нав'язують суспільству ідею тотального звільнення усіх без виключення суддів, хоча ця ідея в процесі політичної дискусії вже була знехтувана. Таким чином, новий сплеск подібних публічних закликів не має під собою ніяких об'єктивних, правових підстав, і виглядає як особиста піар-кампанія окремих посадовців, спрямована на тимчасове підвищення власних політичних рейтингів за рахунок маніпулювання громадською думкою.

Представникам виконавчої влади як публічним особам слід зменшити концентрацію особистої уваги на судовій реформі, направивши замість цього максимум зусиль, часу і енергії на ефективне реформування сфер власної відповідальності, зокрема, по виконанню судових рішень для зменшення кількості звернень наших громадян до Європейського суду з прав людини, відносно структури правоохоронних органів, функціонування нововведень у сфері безпеки дорожнього руху.

Джерело: ВСУ

Відмітимо, напередодні Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook запропонував звільнити усіх суддів і набрати нових впродовж 3 місяців

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини