Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд погоджував законопроекти про реструктуризацію валютних кредитів

25 листопада 2015, 15:19
3369
2
Реклама

Кабінет Міністрів погоджував законопроекти для підтримки громадян і підприємств, які брали кредити у валюті. Документи були розроблені Міністерством фінансів спільно з НБУ і Незалежною асоціацією банків України.

Законопроект "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України по кредитах в іноземній валюті, отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)" дозволить справедливо розв'язати проблему валютних іпотечних позик для найменш захищених громадян.

"Ми вважаємо, що валютні кредити треба реструктуризувати тільки тим громадянам, які брали їх на придбання власного житла, і які, як наслідок, через неможливість сплатити кредит можуть залишитися без єдиного свого будинку. Тільки це буде справедливим по відношенню до інших громадян нашої країни, більшість з яких не брали кредитів, а жили відповідно до власних достатків", - відмітила із цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Відзначається, що кількість сімей, що мають право на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів, складає приблизно 37 000, загальна сума - більше 20 млрд. грн. При цьому законопроект не несе погроз для банківської системи - його погоджено з 19 найбільшими банками України, 75% активів, що володіють, у банківській системі.

Законопроект "Про фінансову реструктуризацію" має на меті розв'язати проблему надмірного боргового навантаження для підприємств, повернути їх до економічної активності, забезпечити пожвавлення банківського кредитування.

Читайте детальніше: Мінфін і НБУ розробили законопроект про реструктуризацію кредитів юрособ.

Підхід, закладений в законопроекті, дозволить підприємствам, які мають ефективну і потенційно успішну бізнес-модель, розв'язати проблему платоспроможності, уникнути ризику банкрутства, розповіла Н. Яресько.

В той же час, законопроект не є механізмом відходу від сплати по кредитах. Щоб уникнути зловживань або маніпулювання процесом фінансової реструктуризації пов'язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливати на процес. "Нежиттєздатні" підприємства не зможуть скористатися запропонованим механізмом.

Наступного тижня пакет законопроектів буде представлений на розгляд і обговорення у Верховну Раду.

Джерело: Урядовий портал

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини