Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Законопроект № 3763 может дать качественно новый толчок развитию таможенной службы

15.01.2016, 15:28
31
4
Герман Таслицкий
Управляющий партнер ЮК «Правозащита Украина»

Комментарий публикуется на языке оригинала

Законопроект «Про національну митну службу» довгоочікуваний, бо останні роки митна служба в Україні стала якимось містом проведення дослідів з реформування держорганів. Але, такі спроби тільки нашкодили системі митної безпеки, послабили саму митну службу, а поєднання с податковими органами лишили митників своєї особливості та особливих задач – здійснення митної справи, митна безпека та захист митних інтересів України.

Однозначно можна казати, що автори законопроекту мають повагу та професійну любов до митної служби, бо в проекті вони намоглися достатньо чітко і скрупульозно визначити базові положення функціонування митної служби.  

Перше на моїй пам’яті законодавці в спеціалізованому законі виписали принципи діяльності служби, визначивши їх такими як: верховенство права, законність, лояльність, дотримання прав і свобод людини, відкритість та прозористь. В перше введена персональна відповідальність за дії, вчинені посадовою особою особисто, а також за дії, вчинені підлеглими за її вказівкою.

Законопроект знову піднімає статус національної митної служби до центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Мінистрів України через Мінистра Міністерства фінансів України. Це дуже важлива іновація, яка надасть можливість Національній митній службі зосередитися на сутто професійних задачах, які визначені Митним кодексом, і серед яких фіскальна функція – збір податків, займає далеко не перше місце.

Фактично законопроект інакше, по-новому викладає цілі глави діючого Митного кодексу -  «Структура та організація діяльності», «Міжнародне співробітництво», «Взаімодія з іншими органами державної влади», «Проходження служби». Так, ст. 22 законопроекту прямо вводить відповідальність посадової особи Національної митної служби України -  кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та цивільно-правову. При цьому держава відшкодовує шкоду, завдану незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадових осіб Національної митної служби України, але має право зворотньої вимоги (регресу). Вважаю, що така норма може стати дієвим механізмом в боротьбі з корупцією як в митних органах, так і у всіх іншіх державних органах виконавчої влади.

Не думаю, що проходження цього законопроекту в Верховній раді буде безхмарним, він потребує деяких уточнень і коригувань, але цей закон може дати якісно новий поштовх розвітку Митної служби України, як рівного партнера митних органів інших країн і в першу чергу країн Европейського союзу.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться