Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено правила обліку в поліції заяв про злочини

Реклама

МВС оновило Порядок ведення єдиного обліку в поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.

Відповідний наказ від 8 лютого № 100 набув чинності 5 березня.

Поліція дізнається про кримінальні правопорушення та інші події, зокрема через:

1) заяви (повідомлення) осіб, які надходять до органу (підрозділу) поліції, особи, уповноваженої на здійснення досудового розслідування, або службової особи, уповноваженої на прийняття та реєстрацію заяв (повідомлень);

2) самостійно виявлені слідчим або іншою посадовою особою органу поліції з будь-якого джерела обставини кримінального правопорушення;

3) повідомлення осіб, які затримали підозрювану особу під час учинення або замаху на вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення, чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється в його вчиненні;

В поліційних відділках мають розміщувати пам'ятки щодо порядку ведення єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.

Усні і письмові заяви і повідомлення незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника приймають цілодобово, безперервно та невідкладно.

Усні заяви поліцейський вносить до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію. Заяви, отримані під час особистого звернення реєструються.

Заявника мають попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу.

Уповноважена службова особа на лицьовому боці письмових заяв (повідомлень), протоколів прийняття заяв, рапортів поліцейських проставляє штамп реєстрації.

Заява (повідомлення), що надходить за телефоном "102", реєструється в системі з автоматичним присвоєнням порядкових номерів єдиного обліку.

Поліцейський незалежно від місця свого перебування в разі виявлення або отримання інформації про кримінальне правопорушення та іншу подію чи звернення до нього громадян із заявою невідкладно повідомляє про це на "102" і зобов'язаний ужити заходів щодо запобігання правопорушенню, його припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, установлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, та охорони місця події.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185033_vityag-z-rdr-vidatsya-za-novoyu-formoyu

Поліцейський у разі самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про кримінальне правопорушення, невідкладно, але не пізніше 24 годин рапортом доповідає про це керівникові органу (підрозділу) поліції або особі, яка виконує його обов'язки.

Відомості до ЄРДР мають бути внесені не пізніше 24 годин з моменту реєстрації.

Нагадаємо, оскаржити невнесення відомостей до ЄРДР можна лише в кримінальному провадженні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини