Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Національне бюро фінансової безпеки: філософія нового органу

5.04.2018, 11:09
23
2
Александр Шатний
юрист АО Barristers

Українська податкова, українська митниця залишаються одними з найбільш корумпованих органів у державі, які потрібно було вже давно реформувати, але вони досі в тому стані, як і на початку нашої незалежності.

Несанкціоновані перевірки та “відкати” - ці слова асоціюються в бізнесменів з податковою міліцією, яку мали ліквідувати ще рік тому. Ефективність її роботи для країни суцільний мінус. При здійсненні перевірок вони відмовляються реєструватись в книзі перевірок, оскільки приходять   як цивільні особи, вимагаючи «данину». На зміну фінансової міліції мала прийти служба фінансових розслідувань. Уряд затвердив  законопроект, проте далі справа не пішла. Лише в лютому Президент України заявив, що Комітет митної та податкової політики підготував  новий законопроект, за яким функції старої міліції виконуватиме Національне бюро фінансової безпеки. Таким чином повинні бути відрізані всі інші силові структури, які вже десятиліттями «доять» український бізнес.

Керівника бюро обиратиме конкурсна комісія, а частина справ, пов’язаних з розкраданням державних коштів, перейде від НАБУ до Бюро фінансової безпеки.

Податкова міліція заточена на те, щоб у кожному підприємцеві бачити злісного неплатника. Хоча різниця  між податковим плануванням і   ухиленням від сплати податків є суттєвою.

Тому справою честі є створення    органу з новими поглядами, інструментами роботи, підходами. Ліквідація всіх органів, які забезпечують адміністрування, збирання  платежів в бюджет, неможлива. В жодній країні неможлива ситуація відсутності контролюючого та правоохоронного органу по боротьбі з економічними злочинами. Кожна країна бореться  за те, щоб зареєстровані платники  сплачували податки на тій території, де отримують прибутки, щоб ці прибутки не виводились в інші країни і не оподатковувались за іншими ставками. Якщо думати про скасування всіх органів, то треба думати, що буде буквально через рік із зобов’язаннями держави забезпечити роботу державних органів і соціальної складової.

Бюро фінансової безпеки стане єдиним органом, який забезпечуватиме боротьбу з економічними злочинами. Треба реалізовувати саме таку модель, яка б почала працювати на зовсім інших концептуальних засадах. Бюро покликане замінити 3 органи, які вже працюють в цій сфері: податкову міліцію, підрозділ Національної поліції по боротьбі з фінансовими злочинами і підрозділ “К” СБУ. Всім цим трьом відомствам заборонено приходити до бізнесу. Ця заборона виписана чітко через внесення значних змін в Кримінальний процесуальний і Кримінальний кодекси.

Слідство в цьому бюро обов’язково буде. В чому відмінність? Кожен орган знаходиться під відповідним міністерством і всі підрозділи відповідно під Національною поліцією і СБУ. Кожен підрозділ допомагає своєму органу здійснювати свою основну діяльність. У нас немає спеціалізованого органу по боротьбі з економічними злочинами. Це не по боротьбі з платниками податків, які не платять їх. Філософія роботи нового органу полягає в тому, щоби він працював по припиненню організованої злочинності як на вході до державних фінансів, так і на виході з бюджету.

В їх компетенції розслідування всіх економічних статей по Кримінальному кодексу - весь перелік статей, які тим чи іншим чином пов’язані з несплатою податків, або витрачанням бюджетних коштів, фіктивне підприємництво. Відділяючи новий орган від всієї структури, яка працює з платником, біля платника залишається лише Державна фіскальна служба, яка буде виконувати виключно сервісні функції.

Редакція може не поділяти висловлену автором думку і залишає за собою право на публікацію матеріалів, що виражають іншу позицію.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий