Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Предложения по реформированию корпоративного законодательства в рамках инициативы «ЗАКОН для ВСЕХ»

14.08.2014, 13:59
21
1
Анна Зоря
партнер ЮФ Arzinger

Чинне законодавство щодо діяльності товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, яке складається з положень Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України "Про господарські товариства", є суперечливим, фрагментарним та таким, що не відповідає сучасним вимогам до гнучкості та ефективності регулювання діяльності й управління господарськими товариствами.

Чинне законодавство щодо діяльності товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, яке складається з положень Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України "Про господарські товариства", є суперечливим,  фрагментарним та таким, що не відповідає сучасним вимогам до гнучкості та ефективності регулювання діяльності й управління господарськими товариствами.  
  
Вдосконалення правового режиму діяльності товариств з обмеженою відповідальністю та прийняття Закону "Про товариства з обмеженою відповідальністю", який відповідає кращим міжнародним стандартам регулювання корпорацій, дозволить значно покращити умови діяльності зареєстрованих в Україні товариств з обмеженою відповідальністю та створити привабливу альтернативу для багатьох підприємств, які сьогодні існують у надмірно обтяжливій для них організаційно-правовій формі акціонерних товариств чи позбавлених аналогів у світовій практиці та незрозумілих як іноземним інвесторам, так і українським підприємцям формах "приватного підприємства", "підприємств з іноземними інвестиціями" та "іноземного підприємства".
  
Прийняття окремого комплексного закону про товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю стане логічним продовженням шляху розвитку українського законодавства, закладеного прийняттям Закону України "Про акціонерні товариства", надасть можливість врегулювати відповідні відносини із належним ступенем деталізації, забезпечити необхідну гнучкість регулювання, усунути наявні в чинних актах дублювання і розбіжності та дозволить значно покращити інвестиційний клімат й умови здійснення підприємницької діяльності. 
  
Деякі спроби були вже зроблені. Так, на початку 2013 року у Верховній Раді України зареєстровано два альтернативних законопроекти про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю (№ 2011, № 2011-1). Зокрема, законопроектом № 2011-1 від 25.01.2013 р. (ініціатори Ляпіна К.М., Горіна І.А.) передбачені такі позитивні зміни: визначення чіткої процедури збільшення статутного капіталу; встановлення термінів для внесення учасниками своїх вкладів, а також санкції за недотримання даних вимог; наділення всіх учасників правом необмеженого доступу до всіх документів товариства; удосконалення механізму виключення учасника з товариства. Також законопроектом закладено правові основи існування інституту угод між учасниками товариства та механізму похідного позову. Безумовно, положення законопроекту ще необхідно коригувати й законодавцю слід доопрацювати, однак прийняти такий закон вкрай необхідно з метою подальшого доопрацювання між першим та другим читанням.  

В Рамках ініціативи "ЗАКОН для ВСІХ" були запропоновані деякі зміни до проекту Закону України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” № 2011-1 від 25.01.2013 р. На даний момент зміни знаходяться в стадії обговорення між учасниками робочої групи і будуть винесені на розгляд громадськості і опубліковані на сайті ініціативи.

Якщо Ви бажаєте взяти участь у роботі робочої групи "Інвестиції і корпоративні питання", будь-ласка надсилайте свої пропозиції куратору робочої групи Анні Зорі, партнеру ЮФ Arzinger: Anna.Zorya@arzinger.ua або одразу ж завантажуйте на сайт ініціативи.

Анна Зоря, партнер ЮФ Arzinger, куратор робочої групи «Інвестиції і корпоративні питання» ініціативи ЗАКОН для ВСІХ

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН
Связаться с редактором

Войдите, чтобы оставить комментарий