Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

18-19 липня | 12-17 серпня | 16 серпня - семінар "ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ. Вплив змін законодавства на виконання договірних зобов'язань. Спори, що виникають з договірних відносин. Нова судова практика ВС"( у форматі Case Study)

18.07.2019, 10:17
401
0

Спікери: ВАСИЛЬЧЕНКО Т. В. - суддя Господарського суду м Києва, к. ю. н. | ГРЕК Б. М. - суддя Північного апеляційного господарського суду, к. ю. н. | ШАДІ СААД - один з провідних фахівців з корпоратив...
Спікери: ВАСИЛЬЧЕНКО Т. В. - суддя Господарського суду м Києва, к. ю. н. | ГРЕК Б. М. - суддя Північного апеляційного господарського суду, к. ю. н. | ШАДІ СААД - один з провідних фахівців з корпоратив...

ТОВ "Кортекс" запрошує 18-19 липня взяти доля у 2-денному семінарі "ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ. Вплив змін законодавства на виконання договірних зобов'язань. Спори, що виникають з договірних відносин. Нова судова практика ВС". Семінар у форматі Case Study. Новішали договірної практики в рішеннях ВС.

Повна програма на сайті >>>

Програма:

Модуль 1. ВПЛИВ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА НА ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ.

· Договірні відносини в контексті закону про ТОВ. Значні правочини та правочини із заінтересованістю.

· Доказування в господарських судах. Доказування негативних фактів. Тактика доведення своїх вимог. Які є можливості? Як їх використати для доопрацювання доказів.

· Ефективні способи захисту порушеного права у господарських судах. Коментар судді. Ст. 5 ГПК України, ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Аналіз ВС. Практика застосування судами ст. 16 ЦКУ.

· Забезпечення виконання зобов'язань.

Модуль 2. УКЛАДАННЯ, ЗМІНА УМІВ ТА РОЗІРВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ.

· Аналіз помилок при укладенні договорів та їх вплив на виконання.

· Фактичне здійснення господарської операції. Роль господарського договору для підтвердження вчинення господарської операції.

· Форма договору: письмова, усна, електронна, нотаріальна. Нюанси укладання та правові наслідки порушення. Вимоги до письмової форми. Використання факсимільного підпису. Укладення договору через: ділову листування, е-mail, рахунок-фактуру, оформлення накладних, худо.

· Усна форма договору. Нові позиції ВС. Доведення факту вчинення договору та наявності між сторонами зобов'язальних відносин. Чи може рішення суду гуртуватись на свідченнях свідків.

· Нотаріальне посвідчення договору. Особливості застосування ч. 2 ст. 220 ЦКУ, ст. 640 ЦКУ. Нова судова практика КГС ВС. З якого моменту посвідчений договір визнається укладеним.

· Встановлення договірних відносин при відсутності договору (листи, рахунки, худо).

· Договірні відносини та листування в електронній формі. Електронні докази. Дослідження та оцінка. Форма подачі. Нові тенденції у судових спорах з використанням електронних документів, як доказів. Як підписувати електронні документи, у т.ч. договори. Докази отримання контрагентом електронного документу - заперечення факту отримання. Практика застосування сканів.

· Підписання договору. Набрання чинності. Хто має право підписувати та приймати договори до виконання?. Нові підходи Верховного Суду.

· Укладення договору з перевищенням повноважень. Нова судова практика КГС ВС щодо оскарження правочинів з підстав перевищення повноважень посадовими особами. Наступне схвалення договору при підписанні неуповноваженою особою - нове у судовій практиці. Недобросовісність чи нерозумність дій третьої особини. Юридична сила обмеження повноважень щодо представництва юридичної особини для третьої особини. Докази схвалення правочину та оцінка їх судом. Форми схвалення. Чи є перевищення повноважень при вчиненні дій від імені юридичної особини з третіми особами підставою для визнання договору недійсним?

· Доручення та довіреність. Підписання договорів без доручення.

· Рядки й терміни в договорах. Закінчення рядок дії договору. Що робити, якщо боржник не виконав зобов'язання? Нюанси для окремих договорів та грошових зобов'язань. Наслідки. Судова практика. Наслідки у випадку невиконання судових рішень про стягнення. Нарахування відсотків, штрафних санкцій після закінчення рядок невиконаного договору.

· Зміна умів договору (в т.ч. одностороння). Судова практика.

· Ціна договору. Валюта договору. Звичайна ціна. Зміна ціни в договорі. Нова судова практика ВС. Зміна ціни з моменту, що передує ухваленню відповідного рішення суду. Чи є акт ревізії щодо завищення обсягів фактично виконаних робіт підставою виникнення правового зобов'язання з повернення сплачених коштів. Можливість визначення ціни в договорі в у.о. Курсова різниця. Інфляційні втрати. Стягнення заборгованості в іноземній валюті.

· Розірвання договору. Дострокове розірвання. Можливості зміни умів або розірвання договору в односторонньому порядку. Нова судова практика Великої Палати Верховного Суду.

· Відповідальність сторін у договорі. Як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції (пеню, штрафи), оперативно-господарські санкції.

Модуль 3. ВИЗНАННЯ ДОГОВОРУ НЕДІЙСНИМ, НЕУКЛАДЕНИМ: наслідки та способи захисту.

· Правова позиція судів при вирішенні спорів про визнання договорів та їх частин недійсними. Звернення з позовом про недійсність договору особини, яка вважає собі власником майна за таким договором. Віндикаційний позов. Негаторний позов.

· Принцип "Належного урядування". Визнання недійсним правочину у разі недотримання вимоги щодо відповідності інтересам держави і суспільства. Правочин, який порушує публічний порядок.

· Визнання договору недійсним : нова судова практика. Визнання недійсним розірваного договору. Ухвала про накладення арешту на майно як підстава визнання недійсним договору купівлі- продаж. Стягнення заборгованості за договором, визнаному недійсним. Реституція. Витребування майна у добросовісного набувача. Борги як збіг тяжких обставин і можливість визнання договору недійсним.

· Вчинення попади під впливом обману. Обман чи тяжкі обставини? Зловмисна домовленість як підстава недійсності договору.

· Фіктивні договори. Чи буде визнаний фіктивним договір, у якому одна із сторін діяла "для вигляду", а інша намагалась досягти правового результату.

· Удаваний правочин. Фіктивний & удаваний правочин. Судова практика.

· Визнання договору неукладеними. Відокремлення від визнання договорів недійсними (за підставами, наслідками). Що робити, якщо за таким договором вже передане майно. Нова судова практика. Поради щодо формулювання позовних заяв про визнання договору неукладеним.

· Визнання недійсними документів, що не є договорами (акту прийому-передачі, накладної, довіреності, наказу про призначення директором...).

Модуль 4. ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ. ВПЛИВ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА НА ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ.

· Виконання договору. "Реальне і належне виконання". Невиконання зобов'язань: типові помилки кредитора. Як боржник може скористатись колізіями ЦКУ, ГКУ, спеціальних та інших законів. Правила їх спільного застосування. Залік (зарахування зустрічних вимог) : типові помилки, судова практика. Виконання взаємних зобов'язань - можливості боржника для відмови. Передбачуване невиконання договору.

· Треті сторони у зобов'язаннях. Виконання договору за боржника третьою особою. Відмінність від вчинки права вимоги й перекладу боргу. Чи потрібна згода кредитора? Як правильно оформити виконання договору третьою особою.

· Штрафні санкції. Чи можна збільшувати штрафні санкції обмежені законом? Зменшення судом штрафних санкцій - нові підходи судів. Вина. Розмір пені: перевищення 2 - ої облікової ставки НБУ. Пеня за негрошові зобов'язання на прикладі розірвання договору оренди. Рядки стягнення пені, пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду. Застосування відсотків, проценти (ст. 536, ст. 625 ЦКУ). Проценти як частина боргу, як санкція. Чи проценти обов' язкові? Комерційний кредит.

· Перевірені практикою способи збільшення або зменшення відповідальності контрагентів. Відсотки за „користування чужими коштами" - нове в практиці. Відсотки за товарним кредитом. Стягнення відсотка інфляції

· Нарахування неустойки. Співвідношення збитків і неустойки (штрафних санкцій). Відокремлення господарсько-правової неустойки від штрафу, пені - новішали Верховного Суду. Обгрунтування вимог, якщо договір не визначає вид і розмір відповідальності. Чи завжди позивач повинний готувати для суду розрахунок штрафних санкцій? Можливості звільнення від відповідальності.

· Неустойка. Проблемні питання стягнення неустойки. Нові позиції Великої Палати Верховного Суду.

· Відшкодування шкоди - нове у регулюванні. Визначення розміру з урахуванням прострочення платежу. Договірний розмір шкоди та його наслідки для суднового розгляду суперечці. Практика, в т.ч. судова стягнення не отриманого доходу (втрачена вигода).

· Відповідальність за порушення копійчаного зобов'язання (ст. 625 ЦКУ) та (ст.231, ст. 232 та ст. 343 за ГКУ). Нюанси.

· Реальність догод та фіктивні контрагенти. Податкові аспекти. Договірні обмовки та перевірка контрагентів. Виконання договору і виявлена податківцями відсутність необхідних для цього умів (робочої сили, обладнання, необізнаність директори худо). Нова судова практика Верховного Суду.

· Підстави звільнення від відповідальності. Оцінка з погляду суду.

Модуль 5. ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ. СУДОВА ПРАКТИКА.

· Позовна давність у контексті п. 1 ст. 6 ЄСПЛ. Принцип процесуальної рівноправності сторін. (принципи "Рівної зброї").

· Застосування спеціальної позовної давності - судова практика. Поширені помилки.

· Визначення качану перебігу позовної давності.

· Як визначити позовну давність при наявності законодавчих колізій.

· Зупинення перебігу позовної давності. Підстави, коли це може мати місце. Зміна тривалості позовної давності. Нові позиції Верховного Суду.

· Продовження позовної давності. Дії, що свідчать про визнання боргу. Чи є часткова сплата боржником основного боргу/санкцій підставою для переривання перебігу позовної давності.

· Поважність причин пропуску позовної давності. Захист шляхом визнання поважними причин пропуску позовної давності (а не поновлення!).

· Особливості позовної давності по деяких категоріях спорів : про витребування майна у порядку ст. 388 ЦКУ, у справах за позовом прокурора. Право прокурора на клопотання про "повновлення" позовної давності, у спорах про застосування штрафних санкцій. Нюанси застосування ч. 6 ст. 232 ГКУ.

Забронювати доля >>>

Телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми відповімо на будь-яке Ваше запитання.

Всі професійні заходь тут desyatka.com.ua


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись