Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Валіза, вокзал, Європа. Особливості і переваги бізнес-міграції

2.04.2015, 13:47
2098
0

Завдяки новому етапу імплементації договору про Асоціацію між Україною і ЄС, вже в другій половині цього року українському бізнесу відкриються широкі можливості по налагодженню зв'язків і зближенню з новими торговими партнерами. І хоча одно з умов подальшої євроінтеграції - необхідність посиленого податкового контролю і імплементація антиофшорного законодавства, українські компанії зможуть працювати в ЄС на тих же умовах, що і європейські структури. Але глибока криза у вітчизняній економіці, політична нестабільність і непередбачуваність податкового клімату на тлі відкриття кордонів і зняття торгових бар'єрів змушують замислитися про глибшу інтеграцію в економічний простір Євросоюзу, про перенесення бізнесу в регіони із сприятливішим підприємницьким і податковим кліматом.

Це не лише звичні і сталі юрисдикції "старої Європи", такі як Великобританія, Австрія, Кіпр, Швейцарія, Португалія і Нідерланди. Але і країни Карибського басейну (Антігуа і Барбуда, Сент-Китс і Невис), держави, що розвиваються, які є сусідами з Україною (Польща, Чехія), швидкорослі економіки Азії (Гонконг, Сінгапур, Південна Корея, Тайвань, Китай і ОАЭ).

В той же час, як коментує директор Департаменту міжнародного податкового планування ЮФ ICF Legal Service Наталія Ульяновасам процес міграції непростий і комплексний. Він пов'язаний з отриманням візи, посвідки на проживання, дозволи на працевлаштування і резиденства. Що зв'язане з чималим об'ємом дозвільних і інших бюрократичних процедур. Так само як і питання інвестування за рубіж, створення юридичної особи і придбання різного роду активів, наприклад, нерухомості. Крім того, дуже важливим чинником є вибір банку (особливо у світлі процесів, що активізувалися, по посиленню прозорості бізнесу і розкриттю його бенефіціарів), який забезпечить бездоганну якість обслуговування і збереження таємниці свого клієнта.

Пані Ульянова : "В першу чергу треба відповісти на питання - яка мета міграції. Допустимо, розширення торгових зв'язків, перенесення бізнесу або захист капіталу. Також важливо розуміти, яка юрисдикція буде найбільш зручною. Наприклад, Європа приваблива з точки зору перспектив безмитної торгівлі, відсутністю в деяких державах валютного контролю, а також спрощеним процедурами отримання ВНЖ. І яка прогнозна ефективність планованого "переїзду"...

Хоча переваги від перенесення бізнесу в іншу країну переоцінити дуже складно. Як мінімум, це бездоганний імідж і авторитет престижної, надійної юрисдикції, безпроблемне налагодження нових ділових контактів, право відкривати офіційні представництва і філії в інших країнах, полегшені процедури по трансферу капіталу, лояльна, гнучка система оподаткування, частенько - відсутність обмежень по видах діяльності, вимог до матеріального становища і розміру статутного фонду. Крім того, за наявності громадянства нерідко є можливість брати участь в програмах стимулювання бізнесу, які дають доступ до дешевих ресурсів і інвестицій.

2 квітня в Києві відбудеться бізнес-семінар "Бізнес-міграція у сучасному світі: огляд найпривабливіших можливостей", у рамках якого буде розглянутий рейтинг країн з точки зору легкості ведення бізнесу, способи бізнес-міграції, ВНЖ за інвестиції в розвинених державах, правила роботи з іноземними банками і ін.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись