Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Отпределение митної вартості товарів - одно з найпоширеніших справ в суді

18.06.2014, 12:23
255
0

Миндоходов узагальнило судову практику за визначенням (коригуванню) митної вартості товарів. Згідно із статистичними даними, такі спори є найбільш численними. Суть спірних стосунків полягає в тому, що при вирішенні питання розмитнення товарів, що імпортуються, контролюючий орган, не погодившись із задекларованої суб'єктом ВЭД вартості, визначає її самостійно по відповідному методу. Як наслідок, у декларанта виникає обов'язок по сплаті додаткових сум ПДВ і ввізного мита. Головною причиною винесення судами рішень не на користь Миндоходов є брак допустимих доказів неможливості застосування першого методу визначення митної вартості.

Згідно правової позиції ВСУ, контроль правильності числення декларантом митної вартості, як і визначення методу її числення, у разі виникнення обгрунтованого сумніву відносяться до виняткової компетенції митних органів. Виносячи ухвалу про стягнення з держбюджету на користь платника суму податків, яка дорівнює різниці між сумою, розрахованою за митною вартістю, заявленою декларантом, і сумою, розрахованою за митною вартістю, визначеною митницею, суди фактично визначають митну вартість товарів по першому методу, чим підміняють митний орган.

Слід зазначити, що 18 червня в Києві відбудеться бізнес-практикум "Оподаткування ВЭД операцій в 2014 році: ідентифікація ризиків, схеми зниження податкових донарахувань". У програмі - аналіз судово-податкових доктрин,  рекомендації по їх застосуванню з покроковим аналізом правомірності поведінки підприємств, здійснюючих ВЭД, і представників Миндоходов, що здійснюють їх перевірку. Також будуть розглянуті правила включення роялті в митну вартість товарів з урахуванням роз'яснень СОТ і національної судової практики, співвідношення митної вартості і трансфертної ціни з аналізом  ризиків підприємства, пов'язаних з ТЦО при взаємодії з митницею при імпортних і експортних операціях, включаючи питання митного пост аудиту. 

Крім того, зараз український бізнес активно переглядає ВЭД-контракти. До цього зобов'язує появу нових можливостей і преференцій при постачанні товарів в країни ЄС, а також масштабні ускладнення в експортно-імпортній діяльності з компаніями з РФ. І 19 червня в Києві відбудеться практикум "ВЭД контракти: особливості підготовки, укладення і виконання в контексті нових викликів, ризиків і торгових преференцій для України. Операції з компаніями з ЄС і Криму". Мова піде про подолання торгових бар'єрів (технічні регламенти, сертифікація, стандартизація, квотування) при постачанні товарів в країни ЄС. Окрема увага буде приділена виконанню ВЭД-контрактів, підрядниками і контрагентами яких є компанії з Криму.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись