Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правові очікування від 2012 року для будівельного бізнесу

13.30, 23 грудня 2011
206
0

За підсумками 2011 року Тимур Бондарев, керівний партнер АТ Arzinger відмічає кардинальні зміни законодавства у будівельній галузі, а також істотні погіршення інвестиційний привабливості ринку нерухом...

Набуття чинності Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" і численних підзаконних нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, спростили дозвільні процедури у будівництві, але робити остаточні висновки, на думку г-дина Бондарева рано, оскільки Закон ще не пройшов випробування часом, а деякі його норми ще не набули чинності.

Також експерт виділяє нововведення Податкового кодексу України, які торкаються оподаткування нерухомості і операцій з нею. Зокрема, Кодексом введено податок на нерухомість (об'єктом оподаткування є тільки нежитлові приміщення), закріплено однакове оподаткування прибутків (зокрема і від здачі в оренду нерухомості) для фізичних осіб-резидентів і нерезидентів, встановлені нові правила оподаткування землі, введені десятирічні податкові канікули для готельного бізнесу і так далі "Варто згадати, що введення податку на нерухомість було відкладене до 1 липня 2012 р. і, на нашу думку, слід чекати подальшого його відстрочення, принаймні, до початку роботи єдиної системи реєстрації прав не нерухоме майно" - відмічає юрист.


Інвестиційна привабливість ринку нерухомості України, на думку експерта, в поточному році істотно погіршала. Це сталося внаслідок зміни політичних пріоритетів керівництва країни, перерозподілу центрів впливу на нім і привело до заморожування або навіть відмови від інвестування з боку іноземних інвесторів. Не надає оптимізму і ситуація з ринком землі, оскільки обмеження на продаж сільськогосподарських земель буде замінено обмеженнями на їх купівлю.

Тимур Бондарев

Що стосується законодавчих нововведень у сфері будівництва і нерухомості, які повинні були набути чинності в 2012 році, то вони у більшості випадків перенесені на пізніший термін. Це стосується, наприклад, введення зонинга відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", земельної реформи (Закони України "Про ринок земель" і "Про державний земельний кадастр", мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення в Земельному Кодексі України).

Крім того, реформування системи реєстрації прав власності на нерухоме майно з передачею цієї функції від БТИ до Укргосреестру, також відстрочено на один рік, до 1 січня 2013г. "Слід зазначити, що більшість експертів передбачали подібний розвиток подій і висловлювали критичні зауваження, оскільки Укргосреестр об'єктивно не був готовий до початку роботи за новими правилами, ні з точки зору нормативного, матеріального і функціонального забезпечення, ні і з точки зору досвіду ведення відповідних реєстрів. У цьому зв'язку, факт відстрочення набуття чинності нової системи реєстрації прав ще на один рік, ми розглядаємо як дуже позитивну і своєчасну міру" - говорить Тимур Бондарев.

Експерт сподівається, що в 2012 році будуть істотно допрацьовані усі нормативно-правові акти і норми, набуття чинності яких було відстрочене. На думку Т. Бондарева мають бути допрацьовані документи для набуття чинності Законів України "Про державний земельний кадастр" і "Про ринок земель", для введення єдиного реєстру прав і обтяжень на нерухомість, податку на нерухомість. Зокрема, детальнішого регулювання вимагає сама процедура реєстрації прав на нерухомість, а також процедура передачі існуючих даних від БТИ до Укргосреестру.

Таким чином, в 2012 році прогнозується активне продовження процесу розробки і прийняття нормативно-правових актів на виконання норм Закону, а також розробка планів зонування території. "На жаль, за відсутності спрощеної процедури виділення земельної ділянки під забудову (зонування території) в 2012 році, будівельна галузь і суспільство в цілому, як і в 2011 році, не зможуть повною мірою відчути основні спрощення Закону" - резюмує керівний партнер АТ Arzinger.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему