Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експерт: "З прийняттям Повітряного кодексу є шанс поліпшити авіаційне сполучення регіонів з центром і зарубіжжям"

13.02, 20 грудня 2011
207
0

ЮРЛИГА ділиться думками провідних експертів про найбільш важливі для бізнесу нормативно-правові акти, які були прийняті в поточному році. Зокрема, свою правову оцінку Повітряному кодексу України надал...

На думку Ганни Цират прийнятий в 2011 році Повітряний кодекс зможе зробити значний вплив на розвиток бізнесу у сфері авіації. По-перше, він підготовлений таким чином, що повинен стимулювати спорудження нових і розвиток старих регіональних аеропортів і аеродромів. При виконанні цього завдання є реальний шанс поліпшити авіаційне сполучення регіонів з центром і регіонів із зарубіжжям. Наслідком виконання цього завдання може бути:

1) Поява більшої кількості рейсів з регіонів в центр і між регіонами без заїзду в центр;

2) Поява більшої кількості малобюджетних авіакомпаній в Україні;

3) Зменшення вартості внутрішніх авіаквитків. Ми повинні розуміти, що сьогодні ми платимо в два, а іноді і в 4 рази більше за регіональний переліт по порівнянню, скажімо, з Європою;

4) Зменшення вартості міжнародних авіаквитків;

5) Зменшення напливу білих комірців з регіонів в центр. У розвинених країнах наявність дешевої регіональної авіації дозволяє літати на роботу в сусіднє місто, але не жити там. Або ж дозволяє керівництву літати в регіони, де розташовані основні виробничі потужності. У такому разі йде розвиток регіонів і створення там нових робочих місць.

Кодекс зобов'язав авіакомпанії відноситися уважніше до пасажирів і виплачувати компенсації у разі відміни або перенесення рейсів, що повинне зробити неможливою ситуації, які іноді складалися в аеропорту "Бориспіль" (йдеться про страйки пасажирів скасованих рейсів, коли іноземцям надавалося живлення і нічліг, а українцям пропонували вирішувати проблеми самостійно).

На жаль, прийнятий Кодекс абсолютно не враховує потреб авіакомпаній і в нім не закладено нічого, що стимулювало б їх якісний розвиток. На сьогодні діяльність авіакомпаній в Україні збиткова, незважаючи на скажені ціни авіаквитків. Компанії вимушені це робити, оскільки вартість авіатранспортних зборів, що встановлюються державними аеропортами, росте і вартість авіапалива, що поставляється монополістом, не падає.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему