Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дмитро Бондаренко : "Твердо вірю, що Інтернет зіграє велику роль для юридичного ринку"

15 грудня 2011, 10:31
607
0
Реклама

Дмитро Сергійович, група компаній "ЛІГА" вже 20 років працює в тісному контакті з українськими юристами, забезпечуючи їх електронними системами "ЛІГА: ЗАКОН". Чому ідея створення порталу ЮРЛИГА, присвяченого ринку юридичних послуг, виникла і реалізовується лише зараз?

- найголовніше в спілкуванні з нашими абонентами - це відчувати і відповідати на їх потреби. 20 років тому Інтернету в Україні ще не було. Сьогодні позитивна репутація в інтернет-просторі корпоративного і персонального бренду - це обов'язкова складова успіху бізнесу. Ми побачили тут свою нішу і зрозуміли, що можемо створити унікальний ресурс, як для учасників, так і для споживачів ринку юридичних послуг.

Чи давно виникла ця ідея і скільки компанія працювала над її втіленням в життя?

- Ідея зароджувалася поступово. Починаючи з 2010 року ми почали формувати концепцію порталу, підбирати штат людей. Ми "виношували" наш проект 9 місяців (сміється - прим. ред.). Сьогодні у нас чітка стратегія розвитку проекту, є попередні домовленості з бізнес-асоціаціями, діловими медіа і інформаційними агентствами.

"Сьогодні позитивна репутація в інтернет-просторі корпоративного і персонального бренду - це обов'язкова складова успіху бізнесу"

Чим на Ваш погляд портал ЮРЛИГА відрізнятиметься від існуючих друкарських і електронних ресурсів правового напряму? Яку місію він виконує і яку користь принесе юридичному співтовариству?

- Місія проекту социально-ориентирована. Ми хочемо об'єднати увесь ринок і надати усім учасникам рівні можливості присутності на майданчику ЮРЛИГА. Наша висока мета - зробити ринок юридичних послуг прозорим. Ми не ЗМІ - ми альтернативний канал комунікацій юристів з їх клієнтами. На нашому порталі ми збираємо і генеруємо новинну і аналітичну інформацію про усіх учасників ринку юридичних послуг України і надаємо цю інформацію їх потенційним клієнтам. Незаангажованість нашого проекту по відношенню до того або іншого юридичного бізнесу, наша аполітичність і незалежність - і є наша конкурентна перевага в порівнянні з існуючими профільними медіа. Без зайвих слів: за плечима у нас 20-річна бездоганна репутація бренду ЛІГА :ЗАКОН.

Розкажіть детальніше про національний юридичний каталог на порталі ЮРЛИГА. Які надії Ви покладаєте на його функціонування?

- Ми хочемо об'єднати на одному майданчику усіх учасників ринку : юридичні і консалтингові фірми, адвокатські контори і аудиторські компанії, приватних адвокатів, юристів, нотаріусів. Пошук налагоджений максимально зручно для клієнта: по сферах практик, області, місті. Геолокация допомагає легко знайти розташування офісу на карті. На сьогодні - це найзручніше рішення для клієнта. Як власник бізнесу, скажу Вам, що такий каталог дійсно допоможе зрозуміти хто є хто на ринку.

"Ми пропонуємо учасникам ринку зустрічі з їх цільовими аудиторіями в офф-лайн, тому наш проект не має меж"

Як Ви вважаєте, чому подібні Інтернет-ресурси помирають або зупиняються в розвитку? Адже спроби ведення подібних баз в Україні вже були.

- Будь-якому інтернет-продукту потрібний модератор і якісний контент. У нас є і те і інше і навіть третє. Ми пропонуємо учасникам ринку зустрічі з їх цільовими аудиторіями в офф-лайн, тому наш проект не має меж.

Тобто "ЛІГА" готова підтримувати цей ресурс в довгостроковій перспективі і регулярно оновлювати його?

- Не просто готова, цей проект розвиватиметься і доповнюватиметься новими інформаційними продуктами. Зараз ми вже розробляємо рубрику Case Studies, працюємо над англомовною версією порталу. У "ЮРЛИГЕ" окремо працює штат з редакції і фахівців з наповнення каталогу, які регулярно стежать за своєчасним оновленням контенту і коректності відображення інформації в каталозі.

Яким чином портал сприятиме взаємному пошуку юристів і їх потенційних клієнтів?

- Надалі, в каталозі ми плануємо зібрати інформацію про усіх тих, хто робить в Україні професійні послуги у сфері права : про великі і невеликі юридичні фірми в усіх регіонах країни, про нотаріусів, про частнопрактикующих юристів, про аудиторів і патентних повірених, инкорпораторах і арбітражних керівників. Таку інформацію ми збираємо в достатній кількості і якості для того, щоб охопити увесь український ринок юридичних і консалтингових послуг.

Таким чином, ми готуємо декілька майданчиків, які зберуть аудиторію потенційних клієнтів для юридичного бізнесу, розділивши їх по сегментах і рівнях потреб. У цьому нам допоможуть проекти ЛІГАБізнесІнформ, портали Liga.net, "ЛІГА: ЗАКОН", які вже давно зібрали свої цільові аудиторії. Так, для громадян України, які потребують правової консультації і розуміння своїх прав, сьогодні вже функціонує сайт http://moepravo.ligazakon.ua/.

"Ми хочемо об'єднати увесь ринок і надати усім учасникам рівні можливості присутності на майданчику ЮРЛИГА"

Які найближчі плани розвитку порталу ЮРЛИГА?

- В розділі Case Studies можна буде вивчати гучні і успішні судові процеси і угоди, що супроводжуються учасниками юридичного ринку. Ми плануємо серйозно розвивати ЮРТV, як окремий напрям і покладаємо на нього великі надії. Адже інтернет-телебачення нестримно розвивається у всьому світі. Упевнений, що воно розвиватиметься і в цьому напрямі. У планах "ЮРЛИГИ" існують і інші проекти, про реалізацію яких ми регулярно інформуватимемо широку громадськість.

Загальновідомо, що компанія "ЛІГА" була однією з перших українських компаній, що навчилися розвивати бізнес в Інтернеті. Опишіть своє бачення ролі Інтернету в розвитку вітчизняного бізнесу, зокрема - ринку юридичних послуг.

- Я твердо вірю, що Інтернет зіграє велику роль для юридичного ринку. Ми плануємо не просто зібрати інформацію про ринок і дати її споживачам юридичних послуг. Ми хочемо розвивати цей ринок і збільшувати його об'єм, робити його стійким! Сучасний світ, а саме - Захід, Далекий Схід, Китай показують на своєму прикладі, що бізнесу потрібно все більше і більше актуальних і професійних правових знань, які будуть легкодоступні в Інтернеті.

Окрім цього, ми хочемо розвивати культуру надання і споживання правових послуг в Україні. Адже однією з головних проблем, які зараз існують на ринку, є величезна кількість учасників, що роблять непрофесійні послуги. Тому ми прагнутимемо до того, щоб цей ринок ріс в усіх своїх напрямах - і у своєму об'ємі, і у своєму якісному наповненні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини