Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Думка: постанова КМУ № 1012 ставить фармацевтичні підприємства в жорсткі рамки конкуренції

11.10, 12 листопада 2010
2386
0

Постанова Кабінету Міністрів № 1012 зобов'язує фармацевтичні компанії повідомляти про зміни оптово-відпускних цін на ліки (см "КМУ зобов'язав декларувати ціни на ліки, що закуповуються за держзасоби" - ред.). Документ покликаний стабілізувати цінову політику на ринку фармацевтичних препаратів. Він захистить установи і організації, які закуповують ліки за рахунок бюджетних коштів, проте ускладнить роботу учасників фармацевтичного ринку.

Питання регулювання цін на ліки завжди було одним з найбільш животрепетних, як для представників фармбизнеса, так і для покупців лікарських препаратів. Від підвищення цін на лікарські засоби найбільше страждають установи і організації, які закуповують їх за рахунок бюджетних коштів. Оскільки кількість грошей у них на таку закупівлю обмежена, те подорожчання ліків призводить до того, що ним не вдається закупити необхідну кількість препаратівабо ж їм доводиться отримувати дотації на закупівлю ліків, що веде до перевитраті бюджетних коштів.

Щоб захистити медичні держустанови 1 липня 2010 року Міністерство охорони здоров'я України зробило висновок з фармацевтичними підприємствами Меморандум про взаєморозуміння. В результаті фармкомпанії зобов'язалися не підвищувати до кінця 2010 року ціни на препарати з Переліку лікарських засобів, які отримуються медустановами, що фінансуються з державного і місцевого бюджетів. Між тим, за інформацією Державної інспекції з контролю за цінами, у вересні-жовтні 2010 року підвищення відпускних цін на лікарські препарати із згаданого Переліку все-таки сталося. Таким чином, з метою стабілізації цінової політики на ліки Кабмін прийняв постанову № 1012.

Олена Хитрова, провідний юрист юридичної фірми ILF

Для представників фармринку ця постанова не несе нічого позитивного. По-перше, декларування цін на лікарські засоби - це один із способів їх державного регулюваннятобто, держава посилює політику в цій сфері. По-друге, положення постанови КМУ № 1012 ставлять фармацевтичні підприємства в жорсткі рамки конкуренції. Адже тепер необхідно буде відстежувати тенденції зміни конкурентами цін на лікиа також відповідати пропозиції ринку. Інакше препарати закуповуватимуться у конкурентів.

Крім того, тепер необхідно обдумано підходити до визначення цін на ліки іноземного виробникаоскільки ціна на них декларується виходячи з курсу валюти на день подачі декларації. А змінити раніше задекларовані ціни можна тільки раз в місяць.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему