Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

5 принципів вибору консультанта по трансфертному ціноутворенню

10.19, 13 червня 2016
2527
0

Часто у бізнесі ми звертаємося за допомогою до професійних консультантів. Хто ці люди? Чому прийнято вважати, що вони можуть допомогти?

Частенько, це компанії, які об'єднують фахівців в різних сферах (фінанси, податки, право), які, грунтуючись на своєму досвіді і знаннях, допомагають приймати оптимальні рішення в різних ситуаціях. Наприклад, ви бухгалтер, голови що не піднімає за горами звітів і документів. І ось, треба терміново провести складну угоду. Як зробити усе правильно, не порушити закон, та ще з максимальною вигодою? Ви починаєте читати законодавство, порпатися в інтернеті, але досвіду бракує. Та і відповідальність хотілося б розділити з ким ні будь. У таких ситуаціях і допомагають професійні консультанти.

Як часто буває, консультант вже вирішував подібні завдання для інших компаній і може поділитися досвідом і знаннями. Звичайно це коштує грошей, але досвід і знання завжди дорогого коштують.

І ось, ви вводите в рядок пошукової системи, наприклад, "податкове консультування" і … у відповідь отримуєте сотні компаній, які готові (судячи з їх сайту) відповісти на будь-які ваші питання. І як тепер вибрати консультанта, який підходить саме вам? У усіх красиві сайти, багато послуг, фотографії людей в краватках…

Насправді, вибір простий. Вибирайте так, як ніби ви вибираєте лікаря, адже консультант свого роду терапевт для вашого бізнесу. Вам адже не хочеться, щоб вас дивився недосвідчений лікар, без хорошого сучасного устаткування, та ще і відбувся від вас стандартним рецептом.

Довіряючись консультантові, як і лікареві, ви розкриваєте конфіденційну інформацію, розповідаєте про свої проблеми, у відповідь чекаючи ефективного лікування. Як і для людини, для компанії погана рада консультанта може коштувати дуже дорого - грошей, часу і переживань.

Ми пропонуємо п'ять простих порад, як вибрати консультанта, який не підведе. Отже, почнемо.

Досвід. У будь-якій сфері діяльності, та і в житті, досвід визначає багато що. Вирішуючи свої побутові завдання, будь то лікар або електрик, ми завжди хочемо бачити досвідчених фахівців. Ми любимо керуватися відгуками про роботу, хорошим резюме, послужним списком. Ніхто не любить, коли робота виконується з браком і багато разів переробляється. Часто позитивні відгуки друзів або колег є основним критерієм відбору. Тому, вибираючи, кому довірити свою компанію, покладетеся на досвід фахівця і відгуки колег по бізнесу. При цьому пам'ятаєте, консультанти говорять багато і красиво - це їх робота. Але замість слів - запитаєте, чи може ваш провайдер підтвердити свій досвід документально?

Команда. Вимагайте знайомства з командою, яка працюватиме над рішенням вашої задачі. Подивіться їх резюме, упізнайте їх кваліфікацію, упевніться, що вони працюють у вашого консультанта, а не притягуються ним на аутсорсинг. Також переконаєтеся, що виділена вам команда - це фахівці саме з вашого питання, адже фахівців широкого профілю зазвичай не буває. Адже ви ніколи не підете лікувати горло до невропатолога, навіть якщо він і хороший лікар.

Оснащеність. У сучасному світі інформація і технології відіграють важливу роль. Складні бізнес завдання вимагає глибокого аналізу, тому тільки кращі технологічні рішення здатні давати ефективний результат. Якщо вам треба їхати швидко і комфортно - вам потрібний Mercedes. Для якісно огляду у лікаря потрібне сучасне устаткування. Запитаєте у консультанта, які технології і інформацію він використовує у своїй роботі. Але, як і з досвідом, не покладайтеся на слова, завжди вимагайте підтверджень і доказів.

Прозорість. У бізнесі тільки чесні стосунки здатні давати довгостроковий і надійний результат. Консультації, засновані на свідомо помилковій або непідтвердженій інформації можуть дорого обійтися компанії. Наведемо приклад - консультант, який сам не платить податки, не може консультувати з питань оподаткування. Завжди перевіряйте репутацію і доброчесність консультанта, як і законність його діяльності і використовуваної ним інформації. Просіть його фінансову звітність, дозвільні документи і ліцензії. Тільки на 100% підтверджена і обгрунтована консультація здатна пройти будь-яку перевірку.

Бізнес процеси. Ми часто говоримо, як важливий правильно побудований бізнес процес в нашій компанії і увесь час щось оптимізуємо. Чому у консультанта повинно бути інакше? Ви маєте бути упевнені, що процеси усередині компанії консультанта дозволяють зберігати і захищати вашу інформацію, відповідальність самого консультанта застрахована і будь-які зміни усередині не поставлять під удар ваш проект. Як часто ми чуємо: "Даруйте, у нас звільнився співробітник, який займався вашим проектом, тому ми не можемо швидко вам допомогти". Але кого це цікавить? Якісний консультант - це як швейцарський банк. Ні криза, не зміни в законодавстві, ні цунамі не повинні відбитися на якості і термінах роботи.

Отже, ви вирішили, що рішення вашої задачі вимагає професійної допомоги. Не поспішайте купити найдешевшу консультацію, не визначайте свій вибір красивим сайтом або красномовними обіцянками. Застосуєте п'ять критеріїв, і ви точно знайдете надійного партнера і успішно виконаєте будь-який проект.

Автор: Володимир Чижиковстарший консультант КПМГ в Україні

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему