Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін підтримав запровадження кримінальної відповідальності за примусову паспортизацію

Реклама

16 вересня Уряд на своєму засіданні підтримав внесення на розгляд Верхової Ради проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо протидії російській паспортизації».

Мінреінтеграції поінформувало, що з 2014 року російська федерація здійснює незаконну паспортизацію населення України. В умовах збройної агресії такі дії є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Зокрема, стаття 45 Положення про закони та звичаї війни на суходолі, яке є додатком до ІV Гаазької конвенції від 18 жовтня 1907 року, забороняє примушувати жителів окупованої території присягати на вірність державі-супротивнику.

Разом з тим міжнародне гуманітарне право не містить ефективних інструментів покарання за його порушення, тому росіяни не обтяжують себе його дотриманням.

Існуюча стаття 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни) також не є дієвим інструментом, зазначає Мінреінтеграції.

Отже, проект Закону про протидію російській паспортизації пропонує доповнити Кримінальний кодекс новими статтями: 111-3, 438-1, якими передбачена кримінальна відповідальність за:

1) набуття в умовах воєнного стану українським публічним службовцем громадянства держави-агресора за відсутності ознак державної зради;

2) пропаганду, публічні заклики, поширення матеріалів із закликами щодо необхідності набуття громадянами України громадянства держави-агресора;

3) вчинення дій щодо примушування громадян України до набуття громадянства держави-агресора, а також створення умов, за яких обсяг прав громадян України буде меншим, якщо вони не мають паспортних документів держави-агресора.

Крім того, запропоновано внести супутні зміни в Кримінальний процесуальний кодекс і Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Мінреінтеграції наголосило, що закон - у разі його ухвалення - не матиме зворотної сили. Тобто він не розповсюджуватиметься на факти отримання українцями паспортів російської федерації до набрання цим законом чинності.

«Уряд підтримав. Тепер - слово за Парламентом», - сказала під час презентації законопроекту Віце-прем'єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За повідомленням Урядового порталу

Хочете налагодити ефективну роботу юридичного департаменту? Спробуйте рішення LIGA360 для команд. Діліться з колегами добірками НПА, автоматизуйте договірну роботу, вчасно дізнавайтеся про зміни законодавства, контролюйте ризики. Замовте LIGA360 прямо зараз за вигідною ціною.

Читайте також:

16 вересня російська федерація припинила бути стороною Європейської конвенції з прав людини

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини