Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пов'язані особи: що змінив Закон № 466

Реклама

Законом № 466 внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема в частині пов'язаних осіб.

Змінився насамперед вартісний критерій визнання осіб пов'язаними. Відтак відсоток володіння корпоративними правами юридичної особи підвищено з 20 до 25 % для встановлення пов'язаності юридичних осіб між собою, а також фізичних та юридичних осіб.

Тобто контрольованими операціями (з часткою володіння від 25 %) визнаватимуться тільки ті, які здійснювалися з 23.05.2020 (за умови відсутності інших критеріїв).

Пов'язаними особами можуть бути як фізичні та юридичні особи, так і утворення без статусу юридичної особи.

Особи визнаються пов'язаними, зокрема, у разі якщо сума усіх кредитів (позик, поворотної фінансової допомоги), отриманих або гарантованих однією юридичною особою відносно іншої юридичної особи, перевищує суму власного капіталу більш ніж у 3,5 рази.

Законом № 466 положення пп. 14.1.159 Кодексу доповнено нормою, яка виключає пов'язаність відносно банків і міжнародних фінансових організацій, які відповідно до міжнародних договорів України наділені привілеями і імунітетом, та суб'єктів господарювання, власником істотної участі у розмірі 75 і більше відсотків в яких є такі міжнародні фінансові організації.

Про це нагадали в Офісі великих платників податків ДПС.

Звертаємо увагу, що перший в Україні чат-бот для фізосіб-підприємців 2 і 3 груп єдиного податку ReporTax розрахує та сплатить податки, повідомить про заборгованість, автоматично складатиме і подаватиме звітність просто в Telegram. Також бот нагадає підприємцям про терміни сплати податків і подання звітів. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!

Читайте також:

Документальні позапланові перевірки юросіб проводитимуть за новими підставами

Як оподатковується відшкодування моральної шкоди?

Розширено коло платників податку на прибуток

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини