Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Додатковий критерій охороноздатності промислових зразків: Закон набрав чинності

Реклама

16 серпня набрав чинності Закон № 815-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями". Закон було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 15 серпня.

З повним текстом Закону зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Закон спрямований на забезпечення виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного національного законодавства щодо охорони прав на торговельні марки і промислові зразки із правом Європейського Союзу.

Законом передбачено:

щодо торговельних марок - подання заявки в електронній формі; уточнено підстави для відмови в реєстрації або визнання недійсною реєстрації торговельної марки; реєстрація колективної торговельної марки; уточнено порядок надання правової охорони за міжнародною реєстрацією (за Мадридською системою);

щодо промислових зразків - додатковий критерій охороноздатності (індивідуальний характер); правова охорона незареєстрованих промислових зразків; подання заявки в електронній формі; можливість поділу заявки; строк чинності прав - не більше 25 років; змінено вид охоронного документа (з патенту на свідоцтво); можливість досудового скасування свідоцтва в Апеляційній палаті (боротьба з «патентним тролінгом»).

Остання норма є дуже важливою для боротьби з «патентним тролінгом» (явище, яке базується на зловживанні недобросовісними особами правами на промислові зразки, які не є новими, і здебільшого має місце на митному кордоні).

Законом для боротьби з цим негативним явищем, а також з метою його попередження в майбутньому встановлено додатковий адміністративний спосіб анулювання реєстрацій - так званий механізм «post grant opposition» (визнання недійсними свідоцтв на промислові зразки в Апеляційній палаті).

Відповідні зміни внесено до Господарського та Цивільного кодексів, законів «Про охорону прав на промислові зразки», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито».

Нагадаємо, відповідний Закон було прийнято на позачерговій сесії ВР 21 липня (детальніше).

Як зареєструвати власну торгову марку? Скористайтеся онлайн-сервісом PatentBot, який дає можливість перевірити, чи вільна торгова марка, та оформити її реєстрацію онлайн всього за 10-15 хвилин. Отримайте -10 % з промокодом від ЛІГА:ЗАКОН

Читайте також:

В Україні створять національний орган інтелектуальної власності

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини