Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Профільний комітет підтримав скасування депутатської недоторканності

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/news/165554_prezident-predlagaet-otmenit-deputatskuyu-neprikosnovennost

Парламентарі продовжать роботу щодо зняття депутатської недоторканності.

Відповідний законопроект № 7203 «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)», поданий ще Президентом Порошенком у 2017 році, було включено до порядку денного першої сесії дев'ятого скликання і попередньо схвалено на засіданні новообраного Парламенту 30 серпня (проект Постанови ВР № 1095). За попереднє його схвалення проголосувало 363 народні обранці.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188861_pershiy-den-roboti-novogo-parlamentu-yakim-vn-buv

Законопроектом запропоновано викласти статтю 80 Основного Закону України в новій редакції, згідно з якою народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Таким чином цим законопроектом вилучаються два абзаци зі статті 80 Конституції, які обумовлюють недоторканність народних депутатів України.

Своє слово щодо зазначеного законопроекту сказав Конституційний Суд України. Направити його до КСУ для отримання висновку про відповідність вимогам статей 157 і 158 Конституцїї України було вирішено 19 жовтня 2017 року (Постанова ВР № 2171-VIII). 19 червня 2018 року Конституційний Суд України визнав цей законопроект таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції. При цьому Суд зазначив, що ухвалюючи рішення щодо скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати стан політичної та правової системи України - її здатність у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень, функціонування парламенту, а також реалізацію конституційного принципу поділу державної влади.

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти зазначений законопроект у цілому як Закон. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Комітету сьогодні, 2 вересня.

Передбачено, що у разі прийняття цей Закон набере чинності 1 січня 2020 року.

Як вже писала ЮРЛІГА, Президент пропонує скасувати адвокатську монополію, реорганізувати органи суддівського самоврядування,  реформувати прокуратуру , змінити правила передачі справи на розгляд Великої Палати. Також до ВАС таки потрапить менше справ: Президент наполягає.

Нагадаємо, зручно стежити за проходженням законопроектів у Парламенті можна в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини